Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: 180 gr-os vinil lp  (Megtekintve 5409 alkalommal)

Tomas

• Vendég
180 gr-os vinil lp
« Dátum: 2010, November 30, 11:06:37 »
Tisztelt fórumtársak! Az érdekelne, hogy mi és mekkora a különbség a hagyományos eredeti és a mai 180gr-os vinil lemezek között? Köszönöm Tomas

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
Re:180 gr-os vinil lp
« Válasz #1 Dátum: 2010, November 30, 11:16:54 »
Szia!

Szerintem van különbség. Nekem kb. 2 hónapja volt olyan szerencsém, hogy sikerült két 180gr-os vinil lemezt vennem, bár igazából be kell hogy valljam amikor megvettem nem is tudtam, hogy az, hanem az előadó miatt vettem meg, és csak kb. a 2. vagy 3. meghallgatáskor - amikor kicsúszott az egyik lemezből az ezt a tényt közlő papírfecni - tudatosult, hogy milyen lemez is ez.
De már amikor nem  tudtam, hogy ez olyan lemez - és ettől még hitelesebb a véleményem - hallottam, hogy ez a lemez valamiért más. Valamiért sokkal jobb.
Különösen ha azt a tényt is megemlítem, hogy az egyik így vásárol lemez cd-n is megvan. A különbség óriási. Dinamikailag elképesztő a tere fenomenális stb. stb. Vannak kiváló hangminőségü "sima" lemezeim is (sajnos nem sok) de ez a két lemez talán azoknál is jobb.
Ráadásul abban a szerencsében van részem, hogy pont ma sikerült egy újabb ilyen lemezt megrendelnem az interneten (már csak azért is mert igazi ritkaságról van szó) aminél egyébként megint nem a 180 gr ténye a lényeg, hanem az, hogy a legkedvencebb előadóm lemezéről van szó.
És nem is drága : 8990 Ft dupla LP. (Ez itt a reklám helye is akár.)

Nem elérhető MSZ

• Administrator
  • törzstag
« Válasz #2 Dátum: 2010, November 30, 13:05:59 »
Tisztelt fórumtársak! Az érdekelne, hogy mi és mekkora a különbség a hagyományos eredeti és a mai 180gr-os vinil lemezek között? Köszönöm Tomas

Manapság jóval kisebb példányszámban, válogatott felvételekről és sokkal körültekintőbb stúdiómunkával készülnek ezek a kimondottan audiofil lemezek, ezért aztán nagy átlagban tényleg jó minőségűek. Más kérdés, hogy a régi - nem audiofil szellemben készített - felvételek között is van szép számmal kiemelkedő hangú korongl.
Mészáros Szabolcs
Szerkesztõ
HFP

taz

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2010, November 30, 14:31:16 »
Amit én hallottam ilyen új kiadású 200 gr-os pl. Diana Krall lemezt az könnyeket csalt a szemembe annyira rosszul szólt, és más régi, de újra kiadott lemeznél is azt a csörömpölős, smirglis hatást éreztem. Persze lehet hogy a rendszer volt rossz, de két külön helyen hallottam ezt.
Nem tudom ebből lehet-e általánosítani.

AQ1

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2010, November 30, 21:36:35 »

Manapság jóval kisebb példányszámban, válogatott felvételekről és sokkal körültekintőbb stúdiómunkával készülnek ezek a kimondottan audiofil lemezek, ezért aztán nagy átlagban tényleg jó minőségűek. Más kérdés, hogy a régi - nem audiofil szellemben készített - felvételek között is van szép számmal kiemelkedő hangú korongl.

Ne haragudj Szabolcs, de nagyon nem egyezik a wéleményünk.
A wálogatott studiomunka az egy wicc.
A wálogatott felwételek pedig..? Hát az eredeti mesterxalagokat megxerezni, xinte lehetetlen. Ezért LP-böl, jo esetben, roxxabban digitböl csinálnak masztert, és abbolk walami loudneszes rexelös izét, amit LP-re nyomnak.
Perxe az átlagos kisfelbontásu lemezjátszok, és hangxedök ezeket az "uj" LP-ket ugy játszák le, h awatatlan fül rögtön hanyattesik, és huuu, meg hááá lex, de aki már hallott igazán jo felbontásu renxeret és igazi, Nem utánnyomott eredeti LP-ket, az nem ir le ilyeneket, perxe megértem, h a hirdetök és az üzlet az elsö, na de mégis...

AQ1

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2010, November 30, 21:41:01 »
Amit én hallottam ilyen új kiadású 200 gr-os pl. Diana Krall lemezt az könnyeket csalt a szemembe annyira rosszul szólt, és más régi, de újra kiadott lemeznél is azt a csörömpölős, smirglis hatást éreztem. Persze lehet hogy a rendszer volt rossz, de két külön helyen hallottam ezt.
Nem tudom ebből lehet-e általánosítani.

Yesss :)
Lehet nyugodtan általánositani.
Hozz ide bármilyen 180 Grammost és az eredetijét is. Megmossuk mindkettöt és felrakjuk egy studio EMT gyalura, oxt kiderül, h mit xol hozzá a hallgatoság. :)

ps, A Budapesti Diana Krall felwétele megwan mesterxalagon.
Azt is berakjuk meghallgatásra a Telefunken M10 magnora.
« Utoljára szerkesztve: 2010, November 30, 21:43:34 írta AQ1 »

Seneca

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2010, December 11, 12:31:47 »
Sajnos csodák nincsenek.

Sokan elhiszik, hogy az analóg LP minden körülmények között jobban szól. Én is azt tapasztalom, hogy a mai kiadású lemezek nagy többsége, a hangzás tekintetében egy nagy kalap szar.

De ezen nincs is mit csodálkozni, mit várhatunk egy eleve digitális technikával rögzített felvételtől? Az, hogy utána ezt vinilre nyomják, az semmit sem jelent. Olyan, mintha a Knorr instant levest Herendi porcelánban, ezüst kanállal szolgálá fel a lakály.

Az analóg lényege, maga az analóg technika. Ha ebbe itt-ott beletenyerel a digit, akkor az már kamu.

Nekem van 200 g-os lemezem is. Biztosan jót tett a hangzásnak, de sajna nincs összehasonlítási alapom, nem tudom összevetni egy hagyományos kiadással. De meggyőződésem, hogy egy lemez hangzását elsősorban a felvétel minősége befolyásolja.
És nincs új a nap alatt sem, nekem van 180 g-os lemezem, ami 1961-ben készült. Baromi jól szól, de valószínűleg, jobbára a korabeli analóg felvételnek tudható be.

Az említett Diana Krall felvételei szerintem is nagyon digitális hangzásúak. Nagyon karcos, csörömpölős felvételek. Sziszeg az énekhang. Na most ettől mit várhatunk LP-n?

De MSz-nek is igazat kell, hogy adjak. Léteznek igazán megszállott kiadók, akik valóban analóg technikával, nagy odafigyeléssel rögzítik a felvételeket. Analógot manapság jobbára csak a vájtfülűek vásárolnak, a gagyi tömegcikknek ebben a szektorban szerintem nincs sem jövője, sem piaca.

Lehet, hogy sokan nem értenek egyet velem, de szerintem az 50-es évek derekán már eljutott a hangtechnika arra a szintre, amit már nem nagyon tudott túlhaladni azóta sem a zeneipar. Vannak újabb, korszerű technikák, de a hangzás nem lett jobb, természetesebb. Addig fejlesztették a digitális technikát, míg újra felfedezték az analógot.

Kismarci

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2010, December 12, 09:23:45 »
Van az LP-nek is Red Book-ja?

AQ1

• Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2010, December 12, 19:38:21 »
Van az LP-nek is Red Book-ja?
Wan nekije. Kérdezz, hátha tok wálaxolni.  ;)