Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Új csoda a láthatáron - Oppo  (Megtekintve 17216 alkalommal)

saca

• Vendég
Vá:Új csoda a láthatáron - Oppo
« Válasz #60 Dátum: 2007, Október 16, 19:50:04 »
Sorry... megígérem legközelebb csak konkrét kérdésre válaszolok!

saca

• Vendég
« Válasz #61 Dátum: 2007, Október 16, 19:51:23 »
Igen a 981-re. A 980-as érkezik, de még nincs ára.

FELDER

• Vendég
« Válasz #62 Dátum: 2007, Október 16, 20:17:59 »
saca!Én is kérdeztem ám!!!

KisMarci

• Vendég
« Válasz #63 Dátum: 2007, Október 17, 05:59:22 »
FELDER írta::
Idézet
A koncerteken mindig nagy a hangerö és viszhangzik meg zeng az egész koceráj!:lol:

Kedves Yamaha Felder!

Te is még csak rock koncerten jártál...
Szerintem inkább azután alkoss valamirõl általánosított véleményt, hogy minden szegmensét megvizsgáltad a dolognak. Mondjuk egy Illényi Katica koncert után a Zsinagógából, egy-két komolyzenei vagy orgonaest után után a Hangversenyterembõl, esetleg Mátyás Templomból.

FELDER

• Vendég
« Válasz #64 Dátum: 2007, Október 17, 12:32:37 »
Miva?

petimre

• Vendég
« Válasz #65 Dátum: 2007, Október 17, 20:08:35 »
Nekem az etalon koncert, az, amit a Mûvészetek Palotájában hallottam, Adagio élõ, s elõtte kamarazene...

Fantasztikus volt, nem zengett, visszhangzott, úgy szólt, ahogy a nagykönyvben meg lehet írva!

Imi

VibaVoice

• Vendég
« Válasz #66 Dátum: 2007, Október 19, 21:16:12 »
Üdv Mindenkinek!

Szerintem jó irányba haladunk, már csak Feldernek kellene felfognia, hogy ki van rúgva. Végleg.

Etalon zenei élménynek nem csak Mûvészetek Palotája, Mátyás templom, vagy Zsinagóga belli rendezvény számíthat. Nálam a teljes pálfordulást két élmény okozta, amit egy napon volt szerencsém átélni. Ez a nap egy szép, verõfényes, kora õszi vasárnap volt. Eredetileg csak a gyerkõcöket vittük ki a Városligetbe egy kicsit "játszóterezni", de a játszótéri „szendergésbõl” egy távolból hallható, soha nem hallott magas hang cincogása riasztott fel. Rövid keresgélés után rátaláltunk az érdekes hang forrására, ami egy fûre telepedetett Krisna gyülekezettõl származott. A hangszerek: kézi fújtatós harmónium, 2-3 húros, pengetõs hangszer, pár aprócska dob, és pár táncoló lányka, akik újaikra kötött 3-4cm átmérõjû cintányérokkal kísérték saját mozdulataikat. A gerincig hatoló magas hangok ezekbõl az aprócska cintányéroktól származtak. Eszméletlen jó volt hallgatni (és látni) a csapatot (Hollandok voltak), és egyben komoly lecke is volt a füleimnek. De ennyi egy napra nem volt elég. Alig fél óra múlva Skótdudás zenekar állt fel az Állatkert bejáratánál, és nem kis meglepetésünkre, „zenei sétára” indultak a ligetben. Ezt az élményt le sem lehet írni. 15-20 skótdudás, 8-10 pergõdobos, pár pikulás, és egyéb zenész akkora hangerõvel bírtak, hogy az a tér, ahol elvonultak, gyakorlatilag kiürült. A történelmi leírások szerint a skótdudát fegyvernek is használták, amit nem is csodálok. Ha éjszaka egy ilyen zenekar belopakodott az ellenség táborába, és rázendítet, nem hiszem, hogy bárki is a fegyveréért nyúlt volna. Ekkora hangzavarban az embernek inkább menekülni van kedve. Mindezek után hazamentünk, bekapcsoltam a hifimet (a 2000-es High End Show nyertes rendszere volt), és nagyon elszomorodtam (egy hét alatt mindenem eladtam).
A zene lelke egész máshol található, mint azt sokan hiszik. A lélek nem a mélyhangok mennyiségében, nem a magasok csillogásában, és nem a készülékek súlyában, vagy árában található. Az igazság, mint mindig, a legegyszerûbb megoldásokban él, csak rájuk kell találni. Aki nem hiszi, járjon utána :o)

Minden jót Mindenkinek: VBV

FELDER

• Vendég
« Válasz #67 Dátum: 2007, Október 19, 21:42:21 »
Mese mese mátka csillagos madárka!Tevagy kirugva kiscsiko!

FELDER

• Vendég
« Válasz #68 Dátum: 2007, Október 19, 21:51:51 »
Egér cincogás macskanyávogás!Ez még mindig a 90-es évek magas,mély milyenségnél tart!

Arcus

• Vendég
« Válasz #69 Dátum: 2007, Október 19, 23:18:21 »
T. VBV!
Köszönjük, hogy megosztottad ezt az élményt velünk! Igazán jó volt olvasgatni :laugh:  Tudom, hogy nem kell ecsetelni, hogy a zene kire milyen hatással van /pedig milyen szép is az/. Technika ide v. oda, én mégis szívbõl ajánlanám mindenkinek e két szócska -Psychedelic, sprirtual- felkutatását a zenei palettán! Nem tudom elképzelni, hogy zeneszeretõ ember ne lenne nyitott új élmény befogadására, pláne ha kissé még kalandvágyó is... Bocsánat, ha már lerágott csont egyeseknek és sry az OFFért :P

norisz

• Vendég
« Válasz #70 Dátum: 2007, Október 19, 23:28:51 »
Sziasztok:)))

ehhh vbv-nek télleg igaza van!elég egy karnevál a fõutcán és máris szembesülünk a valós hangszerek muzsikájával csak hát költséges beruházás lenne az eredetit megközelíteni otthonunkba!

BeeJayDeeJay

• Vendég
« Válasz #71 Dátum: 2007, Október 20, 08:22:48 »
Hello Mindenki!

VBV egyértelmûen, fölényesen, porba aláztatóan, megszégyenítõen nyert! Slussz.

FELDER! a "Yamid", a kétmillió forintod meg az eddigi megjegyzéseid láttán még sokat kell tanulnod. Talán fektesd be egy jobb rendszerbe.

BeeJay

FELDER

• Vendég
« Válasz #72 Dátum: 2007, Október 20, 09:04:15 »
Nem nyert!He He Még a java hátra van!Ne aggodj van mibe fektetni és nem a hangfalgyártásból akarok majd meggazdagodni azt csak hobbyból csinálom!

FELDER

• Vendég
« Válasz #73 Dátum: 2007, Október 20, 09:13:59 »
Amugy nem tudsz számolni!:lol:

BeeJayDeeJay

• Vendég
« Válasz #74 Dátum: 2007, Október 20, 09:21:10 »
Silány vagy... Nem számoltam, hanem becsültem. Két eltérõ dolog. Az APEH errõl tud?