Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Sztereó rendszer vétel (erõsítõ + két hangfal, kb. 100-150W)  (Megtekintve 7269 alkalommal)

Alexander

• Vendég
Sziasztok!

Teljesen alapszinten értek a hifi technikához. Felkértek, hogy egy szintetizátort erõsítsek meg a fent leírt módon (erõsítõ + hangfalpár, kb 100-150 W). Semmi különleges extra vagy nagy minõség (szinti fejhallgatókimenetét kötöm erõsítõ aux-ra, mivel csak így megoldható, mert nincs vonalkimenet a szintin).
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen típusokat, miket érdemes megnéznem, esetleg konkrét példákkal tartkítva!
Másik kérdés: (ehhez a rendszerhez kellene, de ez már opcionális), hogy egyszerûen dinamikus mikrofont kötni hozzá hogyan lehet, hogy ne kelljen egy komplett keverõpultot venni? Van erre valami egyszerû megoldás, kütyü?

A lehetõ legkisebb "eklézsia" áll rendelkezésre, de konkrétan nem tudom én se, hogy kb. mennyibõl lehet ezt a dolgot kihozni? (120-150 e HUF körül gondoltam...jól saccolom?)

Akinek ideje és energiája engedi, kérem segítsen!

Üdv
Alex

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
Válasz/Re:Sztereó rendszer vétel (erõsítõ + két hangfal, kb. 10
« Válasz #1 Dátum: 2006, Június 12, 14:23:57 »
Hát szerintem nézzél körül az interneten. Én gitárerõsítõben utazom (meg banyóban) és eddig a legjobb ár/érték arányt a zenepower webáruháznál találtam. www.zenepower.hu
Nem ismerem õket, nem haverok, rokonok még mielõtt, de az ukulelémet is náluk vettem (az egyiket) és meg voltam velük elégedve. A banyó ill. gitárerõsítõimet is náluk tevezem beszerezni. De ugyanúgy foglalkoznak szinti/miki erõsítõkkel is. (Behringer, Harley Benton stb ... )
Meg persze egyéb webes helyeken is lehet keresgélni. (én a ...lap.hu-kat ajánlom. Nekem : gitar.lap.hu basszusgitar.lap.hu, esetleg szintetizator.lap.hu stb.)

olahpeter

• Vendég
Válasz/Re:Sztereó rendszer vétel (erõsítõ + két hangfal, kb. 10
« Válasz #2 Dátum: 2006, Június 12, 16:56:20 »
Szia Alex!

Én is a Snipi által kijelölt utat támogatnám, tehát itt nem hifi-ben kell gondolkodnod, hanem "hangosításban". Egyrészt ezek a cuccok sokkal praktikusabbak ilyen célokra (hisz erre készülnek) másrészt olcsóbbak is, mint a hifi-berendezések.

Üdv

Peti