Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Oline CD rendeles tapasztalatok  (Megtekintve 7380 alkalommal)

tonio

• Vendég
Oline CD rendeles tapasztalatok
« Dátum: 2006, Július 18, 20:41:21 »
Sziasztok!

Erdekelne kinek milyen tapasztalatai vannak a kulonbozo (elsosorban kulfoldi) online CD boltokrol. Szallitasi ido es koltseg, megbizhatosag, arak, etc.
Peldaul amazon.de, importcds.com.

Laci

KisMarci

• Vendég
Válasz/Re:Oline CD rendeles tapasztalatok
« Válasz #1 Dátum: 2006, Július 18, 21:40:53 »
Én eddig a http://www.numero7.com/ magyar oldalon keresztül rendeltem, de egyedi rendeléssel az általuk ajánlott http://www.allmusic.com/ adatbázisából. Igaz, hogy kb. egy-másfél hónapot kellett rá várnom, de kézhezvételkor fizettem Ft-ban, és nem kellett aggódnom, hogy nem érkezik meg.
Nemrég ugyanitt hivatkoztam a http://store.acousticsounds.com/ adatbázisára, és visszajeleztek, hogy a megrendelésem így is folyamatban van.

Ha kész vagy "mással intéztetni" a megrendelést, akkor csak ajánlani tudom a Numero 7-et!

Lui

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2006, Július 18, 21:51:43 »
Hello Laci!

Nem írtad, hogy új vagy használt cd-ket akarsz-e venni.
Újakat általában a 101cd.com-ról szoktam rendelni.  A magyar postához képest nagyon gyorsak, általában 1 hét alatt megérkezik amit rendelek. Angliából küldik, korrektül becsomagolva, biztosan nem sérülhet útközben a lemez. Bakelitet is lehet kapni náluk. Fizetés MasterCard-dal, online. Nekem eddig semmi panaszom nem volt velük kapcsolatban.
Használt cd-ket a cdandlp.com ; cybercd.de  ; mattscdsingles.com oldalakról. Az utóbbi ugyancsak angol, és szintén gyorsak, szép újszerû áruval.
Az amazon.com nekem nem akart sikerülni soha. Lehet hogy én hibázok, vagy nem értek valamit, de nem engedi a rendelést.
A magyarok kissé túlzásba viszik az áraikat, és a kínálat nagyon keserves.
Üdv. Lui

ugyes

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2006, Július 18, 22:28:18 »
Halihó! Én Amazonról rendelek már elég régóta, kizárólag az amerikai oldalról. Olcsóbbak a lemezek (9-14 USD átlagban), és a szállítási díj is, mint Európából. Ajándékként kell rendelni,különben +áfa+posta által felszámított,de általad elvégeztetett vámolás díja. Kártyás fizetés símán megy (csak dombornyomású). Február és szeptember között megrendelve a lemezek 10 munkanap alatt ideérnek. Ez időszakon kívül sokkal lassabb, sőt ekkor néha elveszik. De mindig küldtek helyette újat, ingyen.
Az ún. import, nem usa kiadású lemezek viszont drágák: 25-30 USD.

halfnote

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2006, Július 19, 10:27:45 »
angliából bármi ideér pár nap alatt és egész olcsón ki lehet fogni. Sokszor több a posatköltségem,mint maga  a lemez. LP-k is nagy számban vannak és ha a minõséget veszem figyelembe sokkal jobb,mint a CD. Nos igen, az autóba nehéz begyömöszölni a CD-pörgettyûbe,ez igaz.
Én úgy szoktam,ha valami gyanús,hogy jó lehet, megveszem használt CD-n, pár GBP-ért,aztán ha OK a zeneanyag,megrendelem LP-n. még így a kettõ is olcsóbb,mintha itthon venném, CSAK CD-n!!!

petimre

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2006, Július 19, 15:50:55 »
Hello,

Én E-bay-rõl már sok cd-t vettem, új albumokat, illetve régi maxi-kat, amelyek itthon nem elérhetõek.
Az áruk nagyon jó, fõleg a régebbieknek, pár EUR, a posta sem sok általában 4-10 EUR attól függ hány cd-t rendelsz.
Olyan boltból veszem, ahol van kártyás fizetés, vagy paypal, mert így nincs utalási bankköltség sem (2.000 Ft külföldre).
A cd-k minõségével semmi gond nem volt eddig, kifogástalanok voltak, s a szállítás is gyors általában 5-7 nap légipostával, vagy futárral.

De ezen kívül vásároltam magyar online boltból is, 1 hét alatt szállították, kártyával fizettem elõre, korrekt cd, korrekt szállítás, panaszra nem volt itt sem okom.

Üdv.

Imre

olahpeter

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2006, Július 19, 19:38:58 »
Sziasztok!

A legtöbbet én is az amazon.com-tól rendeltem, de nekem nem tünt fel, hogy a feb.-szept. idõszakon kívül tovább tartott volna a szállítás. 8-12 napon belül mindig itt volt.

@ugyes
az viszont nagyon érdekelne, hogy az általad említett ajándékként történõ küldés hogyan mûködik, mert egyszer már én is megszívtam a vámot. Bár ha csak egy-két darabot rendelsz egyszerre, azt nem vámolják meg. Asszem 22 euró a határ, de azért nem veszik azt annyira szigorúan.

Magyarországon eddig a musicland-tõl rendeltem párszor (új cuccot) és mindig hibátlanujl megérkezett a szállítmány (õk futárral küldik).

Üdv

Péter

halfnote

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2006, Július 20, 09:22:36 »
az eladóval rá kell íratni feladáskor a "gift"-et. Gondolom ezt a feladóvényen kell feltüntetni,nem a csoamgra írni :) Mondjuk csak egyszer vásároltma még EU-n kívül, de ott a gyakorlott eladónak ez természetes volt. amerikából vettem és kb 3-4 nap alatt itt volt és a postakltsg 18$ volt. Persze ez egy 110$-os tétel volt (de így is bõven itthoni ár alatt jött ki. 40ezer helyett 25.) gondolom ezért drágább a posta.

ugyes

• Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2006, Július 20, 10:09:23 »
Péter!
Amikor a "Proceed to check-out" gombot megnyomod, akkor az elején van egy pucuka, amely kb. "show gift option on..." szöveg van. Ezt bekattintva lehet bejelölni a 3-4-ik lépésnél, hogy ajándék, illetve itt kérhetsz feliratozást. Ez utóbbit pénzért (2-3 USD/tétel).
Az összes sokat késõ, elveszett rendelésemet október, november, december hónapokban adtam fel. A februári rendelések akár 9-10 nap alatt itt vannak hiba nélkül. A legolcsóbb=leglassabb szállítási módot választom, amelyen nincs egyedi azonosító.
Nem 22 EUR, hanem 100 EUR az ajándék határ. De ha 10 db felett rendelsz cd-bõl, akkor automatikusan kereskedelmi árunak nyivánítják (csak EU-n kívül, minden termékkörnél megvan a mennyiségi határ is). És utóbbi idõben eléggé szigorún veszik, vagy csak nekem nem volt szerencsém.

olahpeter

• Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2006, Július 20, 17:56:01 »
Szia ugyes!

köszi a segítséget, ki is fogom próbálni.

A 22 eurót azt én a sima rendelés értékhatárának értettem, nem az ajándéknál. Félreértés volt  ;)

Üdv

Péter

tonio

• Vendég
« Válasz #10 Dátum: 2006, Július 21, 00:32:13 »
Sziasztok!

Koszonom mindenkinek a sok hasznos linket, tippet.

Egyebkent a PayPal fizetes mukodik mar itthonrol? Kb 1 eve neztem, de akkor Magyarorszagrol nem lehetett hasznalni. Valtozott ez azota?

Laci

Ambiente

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2006, Július 21, 09:13:36 »
Igen, Paypal mar mukodik, lassan egy eve. Egyelore csak kuldeni tudsz penzt, fogadni nem. Ha van egy dombornyomott kartyad pikkpakk regisztralhatod magad es mar koltheted is a penzed. Regisztralaskor levonnak 1,50 Eurot (vagy USD-t nem tudom), ezt kesobb jovairjak, a banszamlakivonaton emellett a tetel melett lesz egy 4 jegyu szam (exp use number) ezzel tudod veglegesen elesiteni a csatolt bankkartyad, mig ezt meg nem teszed csak egy 100 Euros limited lesz. Ha van mobilbankod, akkor az SMS tartalmazni fogja az \'exp use numbert\', ha nincs, akkor varnod kell ho vegeig a bankszamlakivonatra.

petimre

• Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2006, Július 21, 10:34:26 »
Hello!

Igen mûködik a Paypal, én tavaly március óta regisztráltam, elõtte nekem sem sikerült. Fõleg kis összegû vásárlás esetén nagyon jó, mert pl. 1,99 EUR - os cd-ért nem kell leszurkolni a 2.000Ft utalási költséget. Meg amúgy is gyors,s 500 EUR-ig költségmentes.

Az aktiválását az elõttem szóló Úr már tökéletesen leírta, nem nagy kunszt, menni fog. A dombornyomott kártya szükséges, egyes bankoknál nem egyszerû ilyet szerezni, s drágább az éves díja, de ha tényleg használod, megéri...

Jó vásárolgatást,

Üdv.

Imre ;)

olahpeter

• Vendég
« Válasz #13 Dátum: 2006, Július 21, 14:13:23 »
A dombornyomott kártyához szeretnék hozzászólni.

Az ilyen kártya birtoklásához valóban tlejesíteni kell bizonyos feltételeket.

DE! Az OTP-nél (és biztosan máshol is) létezik egy ún WEB-kártya, vagy virtuális hitelkártya. Ez nem egy etényleges hitelkártya, sõt nem is lehet vele hitelkeretet igénybevenni.
Ezt pont a netes vásárláshoz találták ki, ugyanúgy használható. Az enyém pl. Mastercard-ként mûködik. OTP-Direkt segítségével ráteszek annyit, amennyiért mondjuk vásárolni akarok és ennyi.

Jó, ez a számlacsomag nem oly\' olcsó (kb. 1700 ft/hó), de aki sokat rendel neten, annak szerintem megéri, ráadásul az elekronikus banking nagyon megkönnyíti az ember életét.

Üdv

Péter

petimre

• Vendég
« Válasz #14 Dátum: 2006, Július 22, 21:14:28 »
Hello!

Nekem is az Otp-nél van számlám,  a dombornyomott kártyához annyi volt a feltétel, hogy reggel megrendeltem, 1 napig fent kellett lennie 150.000 Ft egyenlegnek, s kész. Engedélyezték du. a kártyát az egyenleg alapján, s 1 hét múlva jött a kártya. Nekem is ajánlották a web csomagot is, de ha nem rednelsz sokat, túl sok a bankköltsége, viszont biztonságos, annyia a pénz rajta, amennyit ráutalsz. A dombornyomott kártyához még annyit, hogy drágább az éves díja az Otp-nél évi 5.000 Ft.

Persze a fentiek tavaly év elején voltak, lehet azóta már komolyabb feltételek vannak.

Üdv.

Imre