Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: NAD C315 vagy Cambridge Audio A340? Vajon melyik..  (Megtekintve 4417 alkalommal)

vplaca

• Vendég
NAD C315 vagy Cambridge Audio A340? Vajon melyik..
« Dátum: 2008, Március 19, 13:12:28 »
Erõsítõ vásárlás elõtt állok és ezt a 2 modellt néztem ki..  NAD C315 vagy Cambridge Audio A340. Quadral hangfalakat kergetnék vele (QLX205) Vélemények érdekelnének e két erõsítõrõl..

Nem elérhető MSZ

• Administrator
  • törzstag
Válasz:NAD C315 vagy Cambridge Audio A340? Vajon melyik..
« Válasz #1 Dátum: 2008, Március 19, 14:03:33 »
Én a NAD-ot ajánlanám egyértelmûen. Hangban nem is egy kategóriát képviselnek.
A NAD- nak nincs komolyabb hibája, nagyon szerethetõ hangú, a CA eléggé sávhatárolt, emellett kissé nyers is.
Mészáros Szabolcs
Szerkesztõ
HFP

petimre

• Vendég
Válasz:NAD C315 vagy Cambridge Audio A340? Vajon melyik..
« Válasz #2 Dátum: 2008, Március 19, 16:02:05 »
Hallottam ilyen nad-ot, jó a hangja, nekem is tetszett, a CA A340-hez nem volt szerencsém...

Ha teheted, s nem vagy túl messze  a fõvárostól, gondolom több helyen is meg lehet õket hallgatni, javaslom próbáld ki élõben is õket...

Üdv.

Imi

vplaca

• Vendég
Válasz:NAD C315 vagy Cambridge Audio A340? Vajon m
« Válasz #3 Dátum: 2008, Március 19, 22:43:36 »
Igen nekem is az a színpatikusabb, viszont..  Jelenleg egy 1984-es gyártású erõsítõm van. Ez egész pontosan Arcam Alpha és mellette az elõlapon ott díszeleg egy A&R Cambridge felirat. Az Arcam-nak valaha köze volt a Cambridge Audio-hoz? Ezért gondoltam a Cambridge Audio-ra..

Szóval ezt a kis erõsítõt nagyon olcsón kaptam meg. A hangja részletgazdag, dinamikus stb szóval remek.. Annyi baja volt, hogy amikor hozzámkerült, belenéztem (kiváncsi voltam rá) észrevettem, hogy az egyik végfoktranzisztor már cserélve volt s ráadásul más títusú volt berakva. Ajánlottak egy szakit itt Veszprémben aki kimondottan high end cuccokkal foglalkozik, mitöbb gyárt is csöves erõsítõket,stb. Õ rakott bele új, párba válogatott minõségi tranzisztorokat, továbbá kapott aranyozott csatlakozókat, Van Del Hul kábelezéssel.

Az egyetlen bajom vele, hogy viszonylag kis teljesítményû (kb 2*25W), legalábbis nagyobb hangerõn a dinamikusabb jelcsúcsoknál mintha kicsit elcsuklana. Viszont a hangja remek. Eddig egy Denon PMA 500 assal hasonlítottam össze, valamint egy Marantz PM6010-essel. Na ezek elbújhatnak mellette, fõleg részletgazdagságban.  Kiváncsi leszek a Nad-ra, de lehet, hogy a minõségibb hangzás érdekében mélyebbre kell nyúlnom a pénztárcámban?

mishow

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2008, Március 20, 07:11:36 »
Szia!
A NAD-ot még nem hallottam szólni, a sajtója több mint jó!
A legkisebb Cambridge-et nem ajánlanám, fõleg hogy most Arcamot hallgatsz (bár a mod miatt nem tom ?%)

Én azt javasolnám, hogy keress jó állapotú 640-es Cambridge-et, vagy vegyél egy használt Arcam 8R-t, ilyenek gyakran vannak a hirdetési oldalakon! Jobban jársz ezekkel, mint a \"kicsikkel\"! SZVSZ!

dszabi

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2008, Március 24, 13:40:49 »
A NAD315-nek tényleg annyira jó a sajtója és ráadásul olyan olcsó is, hogy most már én is kíváncsi lennék rá, mire képes az én házimozi erõsítõmhöz mérten.

Kérdés, hogy van-e olyan NAD kereskedõ Budapesten, akinél az otthoni meghallgatás megoldható???

vplaca

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2008, Március 24, 14:34:24 »
Ha az otthoni meghallgatás nem megoldható akkor be kell vinni az erõsítõt és ott összehasonlítani...

mishow

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2008, Március 24, 14:56:16 »
dszabi írta::
Idézet
Kérdés, hogy van-e olyan NAD kereskedõ Budapesten, akinél az otthoni meghallgatás megoldható???

Szerintem:

www.octogonaudio.hu

Próba, cseresznye...

dszabi

• Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2008, Március 25, 15:10:08 »
Köszönöm a tippet, még nem hallottam róluk, megpróbálom! Különösen jól jön, hogy van használt lemezjátszójuk is! :)

csupafül

• Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2008, Március 28, 09:21:03 »
A két erõsítõt (NAD, CA) a HI-FI World januári számában hasonlitották össze, NAD 5 a CA 4 csillagot ért el. Bõvebben www.hi-fiworld.co.uk. VLaca irtam privat üzenetet...