Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Milyen hangfalat vegyek HK3700 mellé  (Megtekintve 24996 alkalommal)

Nem elérhető dezso.varga

• törzstag
Re:Milyen hangfalat vegyek HK3700 mellé
« Válasz #45 Dátum: 2016, Május 22, 09:10:51 »
Sok sikert a projekt-hez. Én nagyon erősen ajánlom, hogy legyen mellette valaki hozzáértő, aki segíti.
Szerintem annak, aki még nem tudja, hogy mi az, hogy hangváltó töréspont és meredekség, meg újdonságként hat, hogy kétutas rendszerben 1800 Hz a mélyközépre jut, még nem jött el a hangfalépítés ideje; egyszerűen túl nagy ugrás. Josi még az alapok alapjaival sincs tisztában. Értem én, hogy a lelkesedés megvan, de én itt most berántanám a gyeplőt.

Elérhető goodman

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #46 Dátum: 2016, Május 22, 09:40:47 »
Sok sikert a projekt-hez. Én nagyon erősen ajánlom, hogy legyen mellette valaki hozzáértő, aki segíti.
Szerintem annak, aki még nem tudja, hogy mi az, hogy hangváltó töréspont és meredekség, meg újdonságként hat, hogy kétutas rendszerben 1800 Hz a mélyközépre jut, még nem jött el a hangfalépítés ideje; egyszerűen túl nagy ugrás. Josi még az alapok alapjaival sincs tisztában. Értem én, hogy a lelkesedés megvan, de én itt most berántanám a gyeplőt.

Ez bizony így van. Nincs még meg a kellő tudás egy ilyen projekt megvalósításához. Én semmiképp nem támogatom! ::)
6AS7G Parallel Single Ended Tube Amplifier - Myryad Z110 CD Player - Breeze Audio AK4490 USB DAC + Breeze Audio Ultra Linear PSU - JPW Sonata

47 Lab, Arzachel, Audiouest, Siltech

bigi

• Vendég
« Válasz #47 Dátum: 2016, Május 22, 19:17:18 »
én ugy tudom, hogy a Kaláka wáltoja is publikus, eccerüen lemásolhato.
Ugy mellesleg a hangját kb olyan 6-800e Ft-os gyári dobozhoz hasonlitanám.

Josi

• Vendég
« Válasz #48 Dátum: 2016, Május 23, 20:50:29 »
Hááát, most úgy gondolom ha netán sikerülne is abszolválnom a feladatot, és megépítem a hangfalakat, nem igazán tudnám szerintem értékelni, mert nem értem azt ami mögötte van. Szóval, felkerül a polcra.

Illetve további két dolog, a HK mellé úgy gondolom felesleges lenne egy olyan kaliberű hanghányó, a másik pedig az, hogy elég kevés jó minőségű zeném van. Főleg a house-t tekintve, elég nehéz nem mp3-at szerezni az egyes rádiókban leadott szettekből :D (nem nagyon futottam még olyanba, ami tetszik és kiadták valami formában)

De azért köszönöm, hogy linkelted a projektet, elmentettem :)

Aztán remélem mihamarabb sikerül időt szakítanom elmenni hallgatózni..

Josi

• Vendég
« Válasz #49 Dátum: 2016, Augusztus 12, 15:02:56 »
Helló!

Újra itt. Cirka három hónap után sikerült eljutnom netdepo-ba kipróbálni a hangfalakat.
Meghallgattam párat, sajnos nem volt időm többre.
Ami eddig a nyerő nálam az a Monitor Audio Bronze 2. Bár ennek, gondolom a méretei miatt, nem volt erőteljes a mély tartománya. Viszont a magas és a közép az nagyon szép tiszta, dinamikus volt.

Mi a véleményetek róla?

Üdv,
Josi