Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: magyar Old HiFi Fun Club  (Megtekintve 111270 alkalommal)

naemmekki

• Vendég
magyar Old HiFi Fun Club
« Dátum: 2010, Július 08, 11:36:53 »
Már régóta tervezgettem indítani egy olyan topicot, ahová olyan fórumtársak hozzászólásait, fotóit várom (várjuk) akik rendelkeznek hazai gyártású  HiFi szerkentyűkkel, vagy csak tapasztalattal és szívesen megosztanák velünk észrevételeiket, véleményeiket. Úgy gondolom, hogy hiánypótló topicként remekül kiegészítené a régóta sikeres Old HiFi Fun Club-ot és annak mintájára, csak megközelítve annak színvonalát képet kapunk mekkora ma a megbecsülése az egykor oly sikeres hazai HiFi termékpalettának. Szeretném felhívni a figyelmet a megalázó, lealacsonyító vélemények mellőzésére. Bárki, akinek valaha volt Orionja, Videotonja és azóta átnyergelt valami márkásabb, hangzatos nevű gyártmányra, tudnia kell, hogy nem kívánom versenyeztetni a hazai szórakoztató-elektronika iparunk egyik termékét sem. Nyilván az összehasonlításból jól nem jöhet ki győztesen egy "csak magyar" gyártmány, de ezzel a topic-kal nem is ez lenne a cél.
A gyártmányok eredetisége nyilván értékelendő, de úgy érzem, teret szükséges adni a jobbító szándékú, műszaki jellegű változtatási beavatkozásoknak is. Az egykori HiFi Magazin is odatoldotta egy-egy teszt cikke mögé a MOD fejezetét is. Magamról annyit, hogy nincs nagy Old HiFi gyűjteményem, de nem tettem le a voksom sem az Orion, sem a Videoton mellett. Nekem mindkettő "kedves".
Rendszeresen nem tudok itt lenni a fórumon, de egymást terelgetve eldöcöghet a téma az én állandó jelenlétem nélkül is, annál is inkább, mert hozzáértőbb szakemberek léteznek itt a Hifipiac portálon mint én.
Szóval induljon a kreativitás, a gyűjtemények büszke bemutatása szép felvételekkel, élménybeszámolókkal, tapasztalatokkal, hátha elérjük az Old HiFi Fun Club népszerűségét ;)

naemmekki

• Vendég
Re:magyar Old HiFi Fun Club
« Válasz #1 Dátum: 2010, Július 08, 12:11:36 »
A közelmúltban jutottam hozzá a Videoton EA 7386-os erősítő fekete változatához. Különbség az ezüsthöz képest csak annyi, hogy a burkolatot keresztfejű csavarokkal rögzítették:)
A hangzás véleményem szerint változatlan. Úgy tudom, hogy a fekete változatot már a gyár termelésének leállítását megelőző évben dobták csak piacra a kor "elvárt" fekete divatját követendő.
« Utoljára szerkesztve: 2010, Július 08, 12:21:41 írta naemmekki »

naemmekki

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2010, Július 08, 12:18:28 »
... de legyen itt szerény gyűjteményem egyik becses darabja is a legendás Orion SE-260. Kicsit zajos, kicsit kopott, de a miénk:)
« Utoljára szerkesztve: 2010, Július 08, 12:22:37 írta naemmekki »

perlaci

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2010, Július 09, 21:49:28 »
Az ORION dícséretére váljék, hogy a ráírt kimenő teljesítményt valóban képes leadni mivel van benne egy ménkű nehéz trafó. No pont ez az amit manapság kispórolnak. A zaj egyébként pont a nagy teljesítmény miatt alakult ki, vagyis nagy hurokerősítésre van szükség. Ha valaki meghallgatna egy nagyteljesítményű zenekari cuccot egy csendes szobában, bizony azt hinné fúj a szél és nyitva maradt az ablak. Persze el lehet tüntetni a zajt még mielőtt megszólnak kijelentésemért. Vannak trükkök de vagy nagyon költséges vagy bele fog szólni a hangzásba.
Az oriont ha a saját hangfalával használják nem is olyan zajos, mivel elég rossz hatásfokúak így a zaj elenyészik bennük.
Egyéb iránt épp most újítok fel egy megszállott úrnak 500 501 700 hangfal váltókat. Sajnos szörnyű dolgokat műveltek némelyikkel a gyárban. Ment bele minden ami épp kéznél volt.

naemmekki

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2010, Július 15, 23:57:19 »
egyetértek. Sajnos a gyár bezárása előtt -a hangdobozoknál valószínűleg- mindent beépítettek a hangváltókba amit csak találtak a raktáron. Nyilván a hangzás, vagy a minőség sokadrangú szempont volt már akkor. Volt nekem HS-480-asom is. A hangváltójában talán szintén elkó ;)

naemmekki

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2010, Július 16, 00:02:54 »
A HS-480 így nézett ki. Divatos, keskeny megjelenés. A hangja? Hagyjuk... :'(

naemmekki

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2010, Július 16, 00:18:45 »
Ezzel szemben a Videoton DC-4018 meggyőzőbb hanggal bír. Nemrég járt nálam a vájtabb fülűek közül egy haverom és meghallgatás után szerinte jobb volt mint a HS-700-as. Hmm.... A középtartományban biztosan... de nem azért mert a DC-4018 olyan különleges lenne, hanem mert a másik abban a tartományban gyengébb.  ;)

perlaci

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2010, Július 27, 22:57:56 »
Szegény VIDI Orion hajtja meg. Ott aztán van zaj. A VT dobozok jóval érzékenyebbek de kusza hangképük miatt nem kedveltem. Sok csillogó hangszóró csak úgy sziporkázott a hang  ;)
Az orionok lusta rossz hatásfoka megette az erősító alapzaját ezért gyári felállásban nem volt feltűnő. Kár, hogy a közép és magas sugárzók nagyon alul méretezettek voltak. A HS280 volt az egyetlen eltalált dobozuk. Szólt is ha raktunk bele egy csomag vattát felsteppelve a hátfalra és kicseréltük az elkót kondira. A VT nek az AKAi 3 utas doboza volt szintén ami hallgatható volt, bár kissé kevéssé ment le a mélyek felé. Aztán jöttek ezek a sokhangszórós izék. Hát szóval puffogtak csörögtek diszcózni jó vót zenehallgatásra isten ments.

naemmekki

• Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2010, Július 27, 23:35:27 »
Ami a hatásfokot illeti, természetesen igazad van, nekem is ez a  tapasztalatom. Ami viszont az Orion-Vidi párosítást illeti, nem biztos, hogy melléfogás volna. Nemrég járt nálam egy viszonylag magas szinten hifiző barátom és meghallgatta az Orion HS-700-asát és ezt a Vidi DC-4018-ast. Egyértelműen a Vidire voksolt, mert szerinte életszerűbb volt a hangja, tere volt stb...
Apropó HS-700... Rövidesen teszek fel képeket a hangváltó beépítésről. A hangja mindenesetre remek. Bár megvallom, amíg a "vendég" HS-500-as hangváltó volt a gyomrában, azzal sem volt rosszabb a hangja.
« Utoljára szerkesztve: 2010, Július 27, 23:47:56 írta naemmekki »

naemmekki

• Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2010, Július 27, 23:46:10 »
nem kevésbé "megszállott hifirajongó úr" volt aki képes volt az induktivitás feljavítása érdekében segédvasmagot ragasztani a tekercs közepébe... ;)
a hangja remek, ehhez nem is férhet kétség....
« Utoljára szerkesztve: 2010, Augusztus 08, 13:02:20 írta naemmekki »

naemmekki

• Vendég
« Válasz #10 Dátum: 2010, Július 30, 17:54:23 »
... és persze, ahogy tanácsoltad nem a hátfalon "lógnak" a hangváltók, hanem egészen lentre kerültek.

naemmekki

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2010, Július 30, 18:07:22 »
Az Orion HS-700-asba visszakerültek az eredeti hangváltói (na jó, a zöld tekercs nem eredeti, de szépen működik). Felhívom a figyelmet a panelra nyomtatott dátumra :P
« Utoljára szerkesztve: 2010, Július 30, 18:17:44 írta naemmekki »

naemmekki

• Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2010, Július 30, 18:11:17 »
A panel itt sem a hátfalon "lóg". A mélyhangszóró eredeti bolgár gyártmány. Felhívom a figyelmet a doboz impedanciájára (talán a hangszóró mágnesén is látszik... 8 Ohm!)

naemmekki

• Vendég
« Válasz #13 Dátum: 2010, Július 30, 18:15:32 »
A HS-700-as hangja nekem nagyon tetszik. Telt és ellenállhatatlan mélytartománya van. A közép alig hallható, a magasak elviselhetők.... nem túl tolakodóak.

naemmekki

• Vendég
« Válasz #14 Dátum: 2010, Augusztus 04, 10:11:05 »
...egészben így néz ki az Orion HS-700-asa. Azt mondják a 8 Ohmos kivitelből nem sok került a piacra. Igaz lehet ez?