Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Klasszikus, barokk és orgonazene 12m2-en ???  (Megtekintve 32174 alkalommal)

Nem elérhető MSZ

• Administrator
  • törzstag
Válasz:Klasszikus, barokk és orgonazene 12m2-en ??
« Válasz #105 Dátum: 2008, Szeptember 05, 20:48:14 »
Az Usher nekünk is nagyon tetszett, és nem voltunk korrumpálva :)
Csatoltam a tesztet.

Mészáros Szabolcs
Szerkesztõ
HFP

csabi

• Vendég
Válasz:Klasszikus, barokk és orgonazene 12m2-en ??
« Válasz #106 Dátum: 2008, Szeptember 06, 21:02:34 »
Ahh, micsoda megtiszteltetés!
Köszönöm szépen kedves Szabolcs, hogy megosztottad velünk ezt a cikket, így még könnyebb lesz a döntés elõreláthatóan az USHER mellett :)

wallnut

• Vendég
Válasz:Klasszikus, barokk és orgonazene 12m2-en ???
« Válasz #107 Dátum: 2008, Szeptember 07, 22:28:12 »
Csabi,
Több mint 2 hét után, már azt hittem rég bejáratott hangfalat hallgatsz, de látom fontolva haladsz.Hogy elõre azt még nemtudom.De gondolom már sokat meghallgattál.
A kompetitorokról, Az Epos ELS3 as 55000.- ként valóban drága a többihez képest....(tüzifához)
Az újságokban megjelent tesztekhez csak annyit, ha abban a számban találsz az adott termékrõl fizetett hirdetést, azt vedd nagyon kõrültekintõen figyelembe.
Amiért fizetnek nem írunk negatívot.
Vagy aki fizet, az rendel!

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #108 Dátum: 2008, Szeptember 08, 11:22:13 »
csabi!

Azért az Usherrel vigyázz! Mivel 86Db-s (Legalábbis a becsatolt leírás szerint) ezért meghajtási gondjaid lehetnek vele. Ehhez már egy izmos erõsítõ kellhet. Bár mivel kisdoboz nem biztos. De benne van a pakliban, hogy mint minden alacsony érzékenységü hangszóró ez is nyelni fogja az ampert (vagy a voltot nem tudom) és nem fogja beváltani a hozzá fûzött reményeket.

csabi

• Vendég
« Válasz #109 Dátum: 2008, Szeptember 08, 19:23:48 »
wallnut:
Sajnos nem megy olyan gyorsan, idáig tartott, mire megnyugodtam a típusban. Már \"csak\" be kell szerezni, viszont az ára kissé drágább, mint 89 000,- mivel már csak a fekete zongoralakk verzió szerezhetõ be, és az eredetileg is sokkal drágább volt a sima matt feketénél. :(

Az Usher több éven keresztül sokféle magazinban is folyamatosan elõkelõ helyeken szerepelt, ezért nem gondolom, hogy manipulált lett volna a dolog :)

csabi

• Vendég
« Válasz #110 Dátum: 2008, Szeptember 08, 19:27:52 »
Snipi:
Ezt sosem értettem, hogy néhány decibeles különbség miért okoz akkora erõsítõ többlet igényt. Tudom, hogy az emeberi hallás logaritmikus érzékenységû, és adott esetben 1-2 dB is sok lehet, de hogy miért nem elegendõ a 20-30W teljesítmény egy kevésbé érzékeny dobozhoz, azt nem értem. A régi gagyi hangfalammal a 2x20W a 12m2-es szobámban már nagyon sok volt.

Mit értesz azalatt, hogy \"nem váltja be a hozzáfûzött reményeket\" ebben az érzékenység tekintetében?

Köszi!

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #111 Dátum: 2008, Szeptember 09, 10:34:42 »
Igen. Nos azt is mondhatnám, hogy pl a 80 decibel egy halk dudorászás míg a 90 db uvöltés. (Ez persze így nem igaz, csak nagy a különbség, csak az érzékletesség kedvéért írtam.)

Azt értem az alatt, hogy nem fogja beváltani a hozzá fûzött reményeket - fõleg egy 20-30 wattos erõsítõvel- hogy még ha hangos is lesz, lehet hogy olyan erölködõs hangja lesz. Bocs a hasonlatért, de valahogy olyan mintha szorulása lenne. Szóval erölködik, és csak nem akar jönni - fujj! persze ebben az esetben - a hang.
Legalábbis nem úgy ahogy szeretnénk. Nincs szárnyalás, nincs könnyedség, hanem ilyen nyögvenyelõs - ez általában eléggé zárt és élettelen - hangok jönnek a dobozból. Véleményem szerint egy 88 DB alatti érzékenységü hangsugázóhoz már nagy erõtartalékokkal rendelkezõ erõsítõ kell, és most nem kifejezetten a wattszámra gondolok kizárólag, de az sem árt ha van dögivel.

csabi

• Vendég
« Válasz #112 Dátum: 2008, Szeptember 30, 17:46:03 »
Egy barátom jóvoltából megérkeztek végre az USHER S-520 dobozok!

Eddig nagyon elégedett vagyok.
A kivitel: tökéletes.

Most épp egy olyan cd-t hallgatok, amit már korábban legalább 50x hallgattam, és azt hittem, minden porcikáját ismerem, és most........

..... ÚJ HANGSZERT fedeztem fel benne :laugh:

Nagyon kíváncsi vagyok, milyen lesz bejáratás után, most még picit magasba húz a kicsike :cheer:
(vagy a régi húzott mélybe, és azt szoktam meg)

Mi a véleményetek a Söund Arts (magyar) állványokról?
Kedvezõ árúaknak tûnnek.
Már most látom, hogy állványt kell legközelebb beszereznem. (most hokedliken állnak szegények :) )

Még egyszer köszönöm mindannyiotoknak a segítséget!!!