Ha egy kicsit jobban "körbejárjuk" Kínát azért érdekes összefüggéseket találunk.
Tényleg igaz, hogy a kínai hifi produktumok már nem csak a gagyi kategóriát gazdagítják, születnek bizony egészen jó hangú készülékek is. Ha belenézel egy ilyen termékbe, bizony csodálkozni fogsz, igényes alkatrészek tömege, szép szerelés, rengeteg alumínium stb. Persze nem mindegyik szól szépen, hiába a sok alkatrész, egyszerûen hiányzik belõle az a "kis" plusz, ami az audiofil készülékek sajátja.
Olcsó-e a kínai áru?
Önmagában természetesen igen, de ha a dolgokat összefüggésben nézzük már nem az. Kínában semmi sem számít, tesznek a környezetkímélésre, a dolgozók egészségére, csak a profit számít. Ma Kína az egyik legnagyobb CO2 kibocsátó, aminek az árát mindannyiunk megfizeti. Aszályok, árvizek, drágább élelmiszer. Az olcsó munkaerõ miatt odatelepült cégek rengeteg munkanélkülit hagynak maguk után, az õ járulékukat is mi fizetjük. A robbanásszerûen fejlõdõ gazdaságuk, és vagyonosodó lakosságuk iszonyatos energiafelvételt produkál, ezért az egekbe szökik az olaj, és agáz ára, drágább a fûtés és az autózás is.
A nagyobb profit érdekében ott gyártató cégek termékei rövid idõ alatt megjelennek más néven - töredék áron - a piacon, ezért idõvel ezek a cégek is vesztesek lesznek, de a pillanatnyi profit elvakítja õket.
Szóval van min gondolkodni kínával kapcsolatban.
üdv,