Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: képmegjelenitõ  (Megtekintve 2100 alkalommal)

kordoki

• Vendég
képmegjelenitõ
« Dátum: 2007, Június 30, 14:14:54 »
T.Fórumtársak!
Most hogy negszületett a digitális adásról szóló törvény,a beinduló adás milyen minõségû lesz?
a jelenleg forgalomban lévõ DVB tuneres plazmák,lcd-k vajon fogják-e tudni a digitális adást? érdemes e olyan TV-t venni amiben már ,DVB tunel is van? nevezetesen a pana TH-50PZ700 plazma, ill. a samsung LE-52M87-es LCD-re gondolok.
sziasztok

penna

• Vendég
Vá:képmegjelenitõ
« Válasz #1 Dátum: 2007, Július 03, 08:50:04 »
Nem érdemes még kapkodni, Budapesten jelenleg még csak a kisérleti adások foghatók. A kérdés az, hogy a hazai műsorkészítők mennyire lesznek bátrak a DVB-T-ben rejlő HD felbontású lehetőségeket kihasználni. Ha hosszú távra gondolkozol, olyan tunert vegyél, ami HDMI kimenettel és HD/SD (High Definition/Standard Definition) H.264 dekódolási képességgel is bír. Még erősen kialakulóban vannak a dolgok, mintha sokakat meglepetésként ért volna a törvény elfogadása a hazai televíziósok között...

kordoki

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2007, Július 05, 09:44:56 »
Penna köszi a választ, arról nincs véleményed hogy a lelenleg kapható DVB-tuneres tv-k fogják-e majd a magyar d.adást?

penna

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2007, Július 05, 10:23:48 »
Nagy valószinűséggel igen, amíg normál felbontásról és nem HD-ről beszélünk. Apró gikszerek lehetnek, de a szabványok világosak.

Pecás

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2007, Október 20, 19:07:00 »
Sziasztok.

Lehet hogy nem ide kellett volna írnom,más fórumokon többet foglalkoznak TV készülékekkel,de ennek több oka is van amit most nem részleteznék.Nos a problémám a következõ,a közelmúltban vásároltam egy lcd tv készüléket,ami számomra érthetetlen hibajelenséget produkál.Egyes csatornákon(m1-m2)akadozik a hang rajta.De csak ezen a tv-n,a lakásban van még kettõ azokon nem tapasztalom ezt a hibát.Próbáltam visszarakni a régi készüléket,hátha a kábel hibás de nem az a baj.Kábeltévé van nálunk,és amit még észrevettem hogy a videomagnón nézve a csatornákat,nem jelentkezik a hiba.Még annyit,hogy ez a hiba független attól hogy mono,vagy stereo módra van állítva a készülék.
Nos ha valakinek van valami ötlete szívesen venném.Probléma megoldás esetén pedig mindenkit meghívok egy virtuális sörre.:laugh:

Yamahás

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2007, Október 20, 19:10:47 »
Tuner hiba?

BeeJayDeeJay

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2007, Október 20, 19:14:31 »
Üdv!

Digitálisan fogod az adást Set Top Box-on keresztül? Ha igen, akkor elképzelhetõ, hogy a kábelhálózatban van a fennakadás. A kép is ugyanakkor akadozik?

BJ

Pecás

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2007, Október 20, 19:30:31 »
Nem Set Top Boxon keresztül jön az adás.A kép kifogástalan.

Nem elérhető MSZ

• Administrator
  • törzstag
« Válasz #8 Dátum: 2007, Október 20, 20:09:20 »
Biztos, hogy nem beállítási gondod van, a készülék tunere hibás. Irány a garanciális szervíz!
Mészáros Szabolcs
Szerkesztõ
HFP

Yamahás

• Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2007, Október 20, 20:18:25 »
Én mondtam elöbb!

Pecás

• Vendég
« Válasz #10 Dátum: 2007, Október 20, 20:21:59 »
Köszi a segítséget,azt hittem könnyebben orvosolható a probléma,de ezek szerint nem.Ez az én formám,mindig kifogom a gyári hibás készülékeket.Na mindegy,mindenesetre a beigért sörre a vendégeim vagytok.:)

Üdv.