Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: hangfal alapok  (Megtekintve 7349 alkalommal)

szili

• Vendég
hangfal alapok
« Dátum: 2006, Június 30, 08:43:43 »
Helótok!

A hifitémaban elég járatlan vagyok, ezért volna egy teljesen alap kérdésem:
Mi a különbség a 2-utas és 3-utas hangfalak között. Érdemes-e 3-utasat venni.

Ha netán valohol már szerepel az infó, akkor léci írjátok meg.

Elõre is kösz

gaben

• Vendég
Válasz/Re:hangfal alapok
« Válasz #1 Dátum: 2006, Június 30, 09:19:30 »
Helló!

A 2 utas hangsugárzóban a teljes hangfrekvenciás sávot a keresztváltó 2 részre bontja (magas, mély), a 3 utasban pedig 3 részre (magas,közép, mély). Az így "megbontott" utakon akár több hangszóró is dolgozhat.

Hogy mit érdemes használni az sok mindentõl függ, de az igen terjedelmes írás lenne. (Amúgy szerintem a 2 utast).

(Boccs a hozzáértõktõl, de szándékosan fogalmaztam "pongyola" módon!)

Üdv.: Gaben

Nem elérhető MSZ

• Administrator
  • törzstag
« Válasz #2 Dátum: 2006, Június 30, 10:47:14 »
Árkategória függvénye, hogy a 2 vagy a 3 utas hangfalat érdemes-e választani. A 2-utasok max. 16-20 cm-es mély-középpel készülnek, efelett a középtartománnyal lennének problémák, ezért a nagyobb dobozok már elkerülhetetlenül háromutasok.

A keresztváltó kényes alkatrész, mert képes rendesen összekuszálni a fázismenetet, ezzel együtt a térábrázolást, ezért a "minél egyszerûbb, annál jobb" elv itt is érvényesül.
Mészáros Szabolcs
Szerkesztõ
HFP

szili

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2006, Június 30, 14:10:05 »
Kösz az infot, akkor nekem meg fog felelni a 2 utas.

Csak az okulásomra: a nagyobb teljesítmény miatt van szükség nagyobb dobozra, több hangszóróra és így több útra?

mlaszlo

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2006, Július 01, 21:48:50 »
Nem, nem, nem, semmi képpen! Van kiváló kétutas hangsugárzó,pl.Totem Mani2, ami veri a legtöbb egy milla alatti háromutast mélyátvitelben. Is. Nem mindet, de a legtöbbet. Viszont ezt komolyan meg kell fizetni egy komolyzenénél, amit közel sem tud  úgy tolmácsolni, mint egy JM Lab Micro Utopia. Megint attól függ, mit hallgatsz.

Állítólag aranyszabály: 400 ezer Ft alatt nem szabad háromutast venni. Persze mindig meg kell fontolni a szoba alapterületét. Egy 30 nm feletti szobát a legtöbb kétutas nem tud behangosítani. Alatta viszont sokkal szebben muszikálnak a kétutasok. Na, most légy okos!