Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: hangfal  (Megtekintve 61180 alkalommal)

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
Re:hangfal
« Válasz #60 Dátum: 2016, November 18, 09:51:41 »
Kacat.

Nem elérhető dezso.varga

• törzstag
« Válasz #61 Dátum: 2016, November 18, 10:20:55 »
Nyílván meg kell hallgatni, de így elsőre elég furák ezek az adatok...  ::)

Mire is gondolsz.................:

Én indulásként szkeptikus vagyok abban a vonatkozásban, hogy a 12 hüvelykes mélysugárzót felengedik 1 kHz-ig és ott 6 dB/oktáv meredekséggel váltják. Az az 1 kHz magasnak tűnik, a 6 dB/oktáv meg laposnak.

12 hüvelykes hangszóró 1 kHz-en már komolyan beam-el, amire majd jól rányit a 5,25 hüvelykes közép ami várhatóan lukat rak a mélyközépbe és a közép aljába.

12 hüvelykes hangszórónak 1 kHz magasságában már komoly membránrezonanciái lehetnek, amik alapból rontják a hangot, és bár a hangváltóban ezek bizonyos határig kezelhetőek, azért problémák forrása lehet.
A 6 dB-s lapos váltás sem előnyös a rezononciaproblémák szempontjából.

A 6 dB elektronikus elváltása a mélyhangszórónak azt is valószínűsíti, hogy a hangszóró saját esését belekalkulálva ennél nagyobb akusztikai meredekséggel terveztek, de az ilyen jellegű váltáshoz nagyon jó hangszóró kell nagyon jó csillapítással, tehát alapból ez is kérdőjeles.

Szerintem ennyi elég is.
Szóval a közölt adatok vetnek fel kérdéseket, de a puding próbája az evés - hallgassad meg.

Snipi hozzászólása azt valószínűsíti, hogy ő hallota már ezt a dobozt; faggasad ki.

hodyka

• Vendég
« Válasz #62 Dátum: 2016, November 18, 12:54:57 »
Nyílván meg kell hallgatni, de így elsőre elég furák ezek az adatok...  ::)

Mire is gondolsz.................:

Én indulásként szkeptikus vagyok abban a vonatkozásban, hogy a 12 hüvelykes mélysugárzót felengedik 1 kHz-ig és ott 6 dB/oktáv meredekséggel váltják. Az az 1 kHz magasnak tűnik, a 6 dB/oktáv meg laposnak.

12 hüvelykes hangszóró 1 kHz-en már komolyan beam-el, amire majd jól rányit a 5,25 hüvelykes közép ami várhatóan lukat rak a mélyközépbe és a közép aljába.

12 hüvelykes hangszórónak 1 kHz magasságában már komoly membránrezonanciái lehetnek, amik alapból rontják a hangot, és bár a hangváltóban ezek bizonyos határig kezelhetőek, azért problémák forrása lehet.
A 6 dB-s lapos váltás sem előnyös a rezononciaproblémák szempontjából.

A 6 dB elektronikus elváltása a mélyhangszórónak azt is valószínűsíti, hogy a hangszóró saját esését belekalkulálva ennél nagyobb akusztikai meredekséggel terveztek, de az ilyen jellegű váltáshoz nagyon jó hangszóró kell nagyon jó csillapítással, tehát alapból ez is kérdőjeles.

Szerintem ennyi elég is.
Szóval a közölt adatok vetnek fel kérdéseket, de a puding próbája az evés - hallgassad meg.

Snipi hozzászólása azt valószínűsíti, hogy ő hallota már ezt a dobozt; faggasad ki.

Szerintem is hallotta

hodyka

• Vendég
« Válasz #63 Dátum: 2016, November 18, 12:56:12 »
Kacat.

Gondolom ez a dobozt kivesézted és ez egy személyes tapasztalat

Nem elérhető Judas

• törzstag
« Válasz #64 Dátum: 2016, November 18, 16:57:23 »
Sosem tudjuk meg, csak annyi info marad, hogy kacat, miértje, hogyanja kit érdekel, kacat és kész :)
1. Philips CD 692, Philips 777 (Pickering XV-15), Marantz PM-32, Toccata DC 4588, Hivox Lupus Dac, Onkyo TA-2630, Pioneer F-445, American Audio UCD-100

(Acoustic Research A-03, Acoustic Research T-04, Pilot V3 PCM, Philips CD 692 Tuning, Dual 505-3, Fine Arts A-903, Chario Hiper

bigi

• Vendég
« Válasz #65 Dátum: 2016, November 18, 18:42:53 »
Marhaszépen leirta Dezsö, h miért nem lehet jo, ezzel xemben én már igenis hallottam jo két utas dobozt, ahol 12'-es volt a mély és 6dB-vel volt elváltva, és nem 1kHz-nél, hanem 2kHz felett valamivel. És nem vicc, de tényleg jol is szolt.
Habár volt neki egy enyhe doppler szerü hangzása, de ha valaki nem érzékeny e hibára, akkor nix gond.

Ugy mellesleg tegnap este Hodynak átküldtem egy linket, ahol 4db-ot árultak 50.-euroért, ami azért elég jol behatárolja a doboz minöségét hangilag, mert kivitelre egéxen pofásnak tünik képröl.
« Utoljára szerkesztve: 2016, November 18, 18:45:36 írta bigi »

Nem elérhető Judas

• törzstag
« Válasz #66 Dátum: 2016, November 18, 19:04:40 »
Marhaszépen leirta Dezsö, h miért nem lehet jo, ezzel xemben én már igenis hallottam jo két utas dobozt, ahol 12'-es volt a mély és 6dB-vel volt elváltva, és nem 1kHz-nél, hanem 2kHz felett valamivel. És nem vicc, de tényleg jol is szolt.
Habár volt neki egy enyhe doppler szerü hangzása, de ha valaki nem érzékeny e hibára, akkor nix gond.

Ugy mellesleg tegnap este Hodynak átküldtem egy linket, ahol 4db-ot árultak 50.-euroért, ami azért elég jol behatárolja a doboz minöségét hangilag, mert kivitelre egéxen pofásnak tünik képröl.

Tudtam én hogy ezért gagyi, mert valakik olcsón is árulják :)
Volt több is 30-ért (csak darabja), szóval tuti szar (ilyen alapon), azért, ha más nem, garázsba megteszi :)
1. Philips CD 692, Philips 777 (Pickering XV-15), Marantz PM-32, Toccata DC 4588, Hivox Lupus Dac, Onkyo TA-2630, Pioneer F-445, American Audio UCD-100

(Acoustic Research A-03, Acoustic Research T-04, Pilot V3 PCM, Philips CD 692 Tuning, Dual 505-3, Fine Arts A-903, Chario Hiper

bigi

• Vendég
« Válasz #67 Dátum: 2016, November 18, 20:40:41 »

Volt több is 30-ért (csak darabja), szóval tuti szar (ilyen alapon), azért, ha más nem, garázsba megteszi :)
Nyugaton azért ez valamiért pontosan igy van. Mesélj már, mi a fenét lehet venni 30 euroért? A benzinkutnál 1kv + szendvics többe kerül. Ugyanmár kérlek ne röhögtess. Nálunk joval másabb a helyzet. Az itteni nepperek, föleg itt az aproban jo drágán árulják a kint lomozáson begyüjtött xarokat, és ami a borzaszto, h a tájékozatlanok meg is veszik ezeket...

hodyka

• Vendég
« Válasz #68 Dátum: 2016, November 18, 20:47:20 »

Nyugaton azért ez valamiért pontosan igy van. Mesélj már, mi a fenét lehet venni 30 euroért? A benzinkutnál 1kv + szendvics többe kerül. Ugyanmár kérlek ne röhögtess. Nálunk joval másabb a helyzet. Az itteni nepperek, föleg itt az aproban jo drágán árulják a kint lomozáson begyüjtött xarokat, és ami a borzaszto, h a tájékozatlanok meg is veszik ezeket...

Bigi a Pilot is olcsó volt, és mégis jó  ;D

bigi

• Vendég
« Válasz #69 Dátum: 2016, November 18, 21:29:17 »

Bigi a Pilot is olcsó volt, és mégis jó  ;D
Kinek a pap, kinek a papné, nekem a lánya.  ;)

Nem elérhető zebo

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #70 Dátum: 2016, November 18, 22:04:17 »
Erről mi a véleményetek, az árát ne nézzétek  ;D

http://www.2dehands.be/audio-video-tv/audio-apparatuur/overig/2-speakers-omni-audio-285411795.html

12" 3-Way Speaker System
Designed, Engineerd & Manufactured in the USA.

- Maximum Amplifier Power: 15W RMS
- Maximum Peak Power: 200W
- Nominal Load Impedance: 8 Ohms
- Sensitivity: 91 dB @ 1 Watt/ 1 Meter
- Maximum SPL: 106dB
- Crossover: Asymmetrical LCR
- Crossover Frequencies: 1kHz/7kHz
- Crossover Slope: 6/ 12dB per Octave
- Tweeter: 13mm PEI Dome. Ferrofluid Cooled
- Midrange: 5 1/4" Mineral-Filled Polypropylene Cone
- Woofer: 12" Polypropylene Cone
- Enclosure Tuning: Acoustic Suspension

Volt valami ilyesmim,ami nagyon hajaz erre. Az tényleg "kacat volt"
http://en.audiofanzine.com/hifi-speaker/acoustic/studio-monitor-serie-3311/user_reviews/
« Utoljára szerkesztve: 2016, November 18, 22:06:19 írta zebo »
Cambrigde Audio 751 BD - Sansui AU X711 -Infinity Kappa 8.2

A hazug embert hamarabb utolérik,ha sánta.

hodyka

• Vendég
« Válasz #71 Dátum: 2016, November 19, 09:07:39 »
http://en.audiofanzine.com/hifi-speaker/acoustic/studio-monitor-serie-3311/user_reviews/

Nem lehet, hogy nem voltak jók hozzá a "kacatjaid" ?  ;D

Nem elérhető zebo

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #72 Dátum: 2016, November 19, 18:55:42 »

Nem lehet, hogy nem voltak jók hozzá a "kacatjaid" ?  ;D

Meglehet.  :)Nem most volt. Marantz pm52-cd 72 mkll

De hidd el Sanyibá nem fog tetszeni. De te tudod.

hodyka

• Vendég
« Válasz #73 Dátum: 2016, November 19, 19:18:11 »

Nem is hasonlít a 2 doboz, a tieden van reflex nyilás is, ez meg zárt, de ez ne zavarjon  ;D

Szerintem meg nagyon jó lesz azért is  ;D

Nem elérhető zebo

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #74 Dátum: 2016, November 19, 19:30:58 »

Nem is hasonlít a 2 doboz, a tieden van reflex nyilás is, ez meg zárt, de ez ne zavarjon  ;D

Szerintem meg nagyon jó lesz azért is  ;D

Nagyon érdekesen beszélgetsz. Sok szerencsét hozzá.