Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Fejhallgató  (Megtekintve 13649 alkalommal)

csaszla

• Vendég
Fejhallgató
« Dátum: 2013, Január 05, 12:51:54 »
BÚÉK Mindenkinek.

Fejhallgató vásárláshoz kérnék szíves segítséget.
Kiszemeltek a következők:AKG K510, K242 HD, K272 HD, Pioneer SE-A1000, JVC HA-RX900,
Denon AH-D1100, AudioTech. ATH-M 50. Mi a vélemény ezekről?, de szívesen fogadok más készülékre vonatkozó javaslatokat is, ebben az ársávban.
Ha lesz vélemény,tanács azt előre is köszönöm.

Üdv:csaszla

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
Re:Fejhallgató
« Válasz #1 Dátum: 2013, Január 07, 15:30:05 »
Szia!

Általában az AKG füleseknek - egy-két kivételtől eltekintve - van egy középtartomány kiemelésük. Legalábbis én így hívom, mert engem nagyon zavar. Persze van aki pont ezt és ezért szereti őket. A Denon-okat nem ismerem, viszont az Audio-Technikákról sajnálatosan az a véleményem, hogy csak a legteteje ami jó, igaz az nagyon jó. (W-1000, W-5000). Ua. mint a hangszedőknél.
Mondanám a titkos favoritot a Grado Sr-80 vagy sr-60-at de sajnos már nem mondhatom, bár lett légyen nagyon jó és zenei hangú füles mind és ez a kettő még megfizethető is, viszont sajnos nem tartós. Nekem 10 évet bírt - kevés használat mellett ki a két Gradom (egyik még annyit sem) - és ezzel együtt is már 5-6 év után szivacsot kellett rajta cserélni (jópénzért megszámítják - 7000 forint) szóval ma már nem merem őket jószívvel ajánlani.
Viszont szobai használatra a tippem a Beyer DT-660 - azt meg lehetne szerintem hallgatni.
Sajnos a xx31-es sorozat már nincs azok voltak szerintem az igazán jók.
A DT-440-et nem javallom az erősen magaskiemelésű ami ugyancsak idegesítő lehet.
Esetleg ha lehet még kapni a Technics F-800 as is egy nagyon jó hangú füles - bár talán nem a legkényelmesebb.
Persze nem akarlak az AKG-ről lebeszélni, csak azokat előtte mindenképpen alaposan körül kell járni, mert ez a bizonyos forszírozott középtartomány akár még bántó is lehet egyeseknek. (mint pl. nekem)

csaszla

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2013, Január 08, 19:15:04 »
Kedves Bandy66 és Snipi,

Köszönöm a reagálást és az ajánlásokat. Nekem a korábban leírtak közül a Denon AH-D 1100 volt a legszimpatikusabb. Az ára Magyarországon 55-60.000 forint. Ez az ár már egyfajta minőséget enged feltételezni. Felmentem a netre és teljesen elbizonytalanodtam, mert ott egészen más árak voltak.
Most kezdhetem előről a keresgélést. A Grado név nagyon jól cseng.

csaszla

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2013, Január 14, 17:01:15 »
Mi a véleményetek egy alsó közép kategóriás fejhallgatón (pl.grado sr60i) javítana egy 60-70 dolláros kínai csöves fejhallgató erősítő?

Kismarci

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2013, Január 14, 19:57:22 »
Mi a véleményetek egy alsó közép kategóriás fejhallgatón (pl.grado sr60i) javítana egy 60-70 dolláros kínai csöves fejhallgató erősítő?

Mihez képest javítana?

Kismarci

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2013, Január 14, 22:51:14 »
Ennyit megér kipróbálni, és ha nem tetszik még mindig el tudod adni.
A kockázat elenyésző és ha tetszik, akkor nyertél rajta.

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #6 Dátum: 2013, Január 15, 10:55:54 »
Szia!

Nem fog rajta javítani. Biztos. Mélyrehatóan ki van próbálva.
De szerintem a Grado SR-60 vagy 80 i hangján nem is kell javítani. Nyugodtan dugd rá a CD játszó kimenetére. Már ha van valami "rendesebb" CD játszód. (Bocs)
Egyetlen gáz - mint írtam - kb. 10 év élettartammal számolj. (Persze csak ha vigyázol rá, ha nem akkor pár év múlva kidobhatod.)
Amúgy nem kínai csöves fejhallgató erősítővel próbáltam ki a Gradoimat, hanem többféle Cd játszóval, fejhallgató erősítők garmadával stb. Szerintem ha van egy jó CD játszód meg egy Grado-d nem érdemes vele tövább bűvészkedni, nem lesz annyival jobb amennyit rá fogsz áldozni, és még az se biztos hogy jobb lesz.
Persze más-más hangot lehet vele produkálni (bár nagy különbség nem lesz) de szerintem nem érdemes sok pénzt meg energiát rááldozni. (Persze kivéve, ha ezt játéknak szánod mint én és a kíváncsiság hajt, de én sem költöttem rá pénzt, hanem kölcsön cuccokkal meg egyéb amúgy is meglévő saját berendezésekkel próbálgattam.) Szóval ha rám hallgatsz akinek kb. 10 évig volt Gradoja amíg ki nem lehelte e lelkét, fogod - ha vettél egyet vagy akarsz venni egyet - rákötöd a CD játszó fejhallgató kimenetére aszt kész. :)

csaszla

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2013, Január 15, 15:25:57 »
Szia!
Még nem döntöttem.A következők maradtak látótérben:AudioTech.ATH-M50,Shure SRH750 és Grado SR60.
Kedves Bandy66, elnézést a nem pontos fogalmazásért.

Van itt még valami. Mi a helyzet a ferrit mágnessel (remélem jól írtam) amit a táp ill. interconect kábelekre raknak?

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #8 Dátum: 2013, Február 05, 09:33:40 »
Szia Bigi!

Jól látod a helyzetet. Nekem a kedvenc fülesem a Beyerdinamic DT-831. Csak azt itt nem írtahotm, mivel már nem kapható - mivel nem gyártják - és a DT-880 ami helyette van sajnos a közelébe sem jöhet.
Amúgy nem köll ajánlanod a beyert van belóle vagy nyóc darab otthon. :)

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #9 Dátum: 2013, Február 05, 11:58:05 »
Bigi : mert az volt a kérdés, hogy "milyen fejhallgatót vegyek szerintetek".
És azt amit már nem lehet kapni felesleges ajánlani.
Amúgy szerintem K501-et még lehet kapni.
(Én itt most csak új cuccra gondolok természetesen.)

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #10 Dátum: 2013, Február 06, 09:54:34 »
Nálam egyszer járt egy AKG K-1000. A Dénes Péter féle 211-esem hangfalkimenetére volt kötve.
Sajnos a Beyer DT-831-esem úgy "elverte rajta a port" mint a szél.
Azonnal hozzáteszem : az én ízlésem szerint.
Amúgy ha már fülesek : nekem az eddig csúcs az Audio-Technika W-5000 volt.
Az viszont sajnos félmillió forint. :(

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #11 Dátum: 2013, Február 07, 09:11:59 »
bigi : a Dénes Péter erősítő 27Watt nem 10 :)
Amúgy az én darabomban nagyon jó kimenő trafó van.
Mivel ez a példány kivételesen jó alkatrészekből lett megépítve.
Én valahogy nem tudtam megbarátkozni egy fejre applikálható hangsugárzó - mivel a K-1000 tulajdonképpen az - hangjával. Nem volt meg benne a nyílt (hangsugárzóval) zenehallgatás varázsa - lásd térérzet és valósághűség - sem pedig a füleshallgatás varázsa - lásd bennsőség - szeparáltságérzés. Szóval se ez se az. Aztán még igazából a hangja sem nagyon jött be.
Amúgy nem hinném hogy egy füleshez 100 wattok kellenének. Egy 40 wattos erősítővel is ki volt próbálva ami nem csöves, de azzal sem aratott átütő sikert, sőt a Péter erősítőjével még jobb is volt.
De valószinü, hogy a fő probléma velem van, mivel én egyszerüen nem szeretem a számomra középtúltengős hangot.

csaszla

• Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2013, Március 15, 15:03:59 »
Sziasztok!

Vásároltam egy fejhallgatót ami ath-m50s/le névre hallgat. Sok + véleményt olvastam az m50-ről,-ez meg  limitált változat-ami valamiféle minőségi többletet kellene, hogy jelentsen, többé-kevésbé igazolva látom, (bocs.hallom) a véleményeket(különösen a mélyek megnyerőek),de valami kisördög mégis motoszkál a bennem.
A névben lévő "s" állítólag spirál kábelt jelent, ezen pedig egyenes kábel van.Lehet, hogy kicserélték? Anno vásároltam egy Thorens lemezjátszót aminek a korongja 3kg volt a leírás szerint.Mikor lemértem 2,5 kg-ot mutatott a mérleg.
Ez a súly az olcsóbb változathoz passzolt.Igaz, ott könnyebb volt a csere.
Lehet , hogy feleslegesen gyanakszom? Mi a véleményetek? Gondolom mással is előfordult már hasonló eset.