Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: A zene mely elvarázsol  (Megtekintve 99519 alkalommal)

Seneca

• Vendég
Válasz/Re:A zene mely elvarázsol
« Válasz #75 Dátum: 2007, Április 21, 09:34:18 »
No örülök, hogy elült a purparlé és ismét a zene a lényeg.

Gondolom nem vagyok egyedül aki imádja a világzenét.
Aki hasonlóképpen érez a mûfaj iránt, azoknak néhány ajánlás:

Ravi Shankar és Philip Glass - Passages

Fantasztikus zene, nem igazán kategorizálható. A zenei alap hindu, ez gondolom Shankarnál nem meglepõ, de a hangszerelése inkább szimfonikus. Azért a szitár és a konga is szerepel, de gyönyörû kórus és vokálbetétekkel tarkítva. És a hangzása is csodálatos.

Egy kis afrikai feeling:
Habib Koite - Baro  

A mali származású gitáros énekes igen finom zenéje. Varázslatos akusztikus zene. Nem nyerere-szaggatás, kiváló hangszerelés, Putumayo kiadás.

Ali Farka Toure & Ry Cooder - Talking Timbuktu
Ali a prímás a zenei hangulat az õ világát idézi. Észak-afrikai arab és fekete afrikai népzenén alapul, de Ry Cooder az ismert blues gitáros keményen odateszi magát. A sajátos slide gitár hangzás nagyon különlegessé teszi a zenét. Ali Farka is átrándul egy-egy szám erejéig a blues világába igazi crossover zene.

Dhafer Joussef - Elecric Sufi

Ez az arabos hangzású lemez a progresszív jazz kategóriájába sorolható. Nagyon mély érzésû, meditatív zene, kiváló hangszereléssel és hangzással.

Egyenlõre ennyi, mert nam akarom a saját ízlésem szerinti zenékkel tömni a topicot, de ha valakit érdekelnek az ehhez hasonló dolgok, akkor még szívesen ajánlanék eféléket.

fidelity

• Vendég
« Válasz #76 Dátum: 2007, Április 21, 09:56:10 »
Maradjunk továbbra is az eredetinél!!
"Francis A. Sinatra & Edward K. Ellington"
"Sinatra-Basie"
A Nagyok találkozása.

teacher

• Vendég
« Válasz #77 Dátum: 2007, Április 21, 11:26:57 »
Hello, akkor egy kis világzenei ajánlat az elvarázsoltak közül:
1. Natacha Atlas: Something Dangerous
( Õ egyébként a Transglobal Underground énekese is)
2. Geoffrey Oryema: Beat The Border
Ugandai énekes, Johnny Cash szerû mély hanggal, zenészei Bob Ezrin, Brian Eno, Manu Katché etc)
3. Peter Gabriel: PassionA nálunk nagy vihart kavart "Jézus Krisztus utolsó megkísértése" cimû film zenéje, melyben Peter Gabriel mellett Ravi Shankar, Billy Cobham, Youssou N\'Dour, Manu Katché, David Rhodes az ismertebb zenészek, míg a "világot" pakisztáni, török, indiai, elefántcsontparti, egyiptomi, bahreini, új-guineai, marokkói, szenegáli és ghánai muzsikusok képviselik
4. Peter Kater: How The Wet Was Lost
Igazi, natív indián muzsika, megpezsdítve egy kis saxofonnal, csellóval, zongorával és sok-sok ütõshangszerrel. Valami csodálatosan tiszta érzés tölti el az embert e zene hallgatásakor; még a bajokat is elfelejti :)
5. Hans Zimmer: Millenium
"Törzsi bölcsesség és a modern világ" logó szerepel a lemez fõcíme alatt, s e muzsika is az indián zene- és mondavilág autentikus bemutatása, attól a Hans Zimmertõl, akit már számos filmzene (Gladiátor, Fekete esõ, Zöld kártya, Rain Man, King Arthur etc.) szerzõjeként is megismehettünk.
Jó zenehallgatást kívánok mindenkinek: teacher :cheer:

suprnova

• Vendég
« Válasz #78 Dátum: 2007, Április 21, 13:25:57 »
Most jut eszembe:
Thomas Newman - American Beauty a film is jó volt és a zene is varázslatos, inkább meditatív, lazítós (bár a film nem az volt) zene csak hangszeres nótákkal. félve írom: jól szól  ;)

fidelity

• Vendég
« Válasz #79 Dátum: 2007, Április 21, 13:44:11 »
suprnova írta::
Idézet
Most jut eszembe:
Thomas Newman - American Beauty a film is jó volt és a zene is varázslatos, inkább meditatív, lazítós (bár a film nem az volt) zene csak hangszeres nótákkal. félve írom: jól szól  ;)

Hú az tényleg jó zene, a "Hans Zimmer: Millenium" lemezemet szívesen elcserélném rá, ha valakit érdekel.

Üdv:fidelity

ept53

• Vendég
« Válasz #80 Dátum: 2007, Május 11, 18:40:46 »
Üdv Mindenkinek!
Én eddig csak olvastam és csemegéztem az ajánlatok között-nem titkolom vetten is egy két lemezt az ajánlások alapján-,de most szeretnék ajánlani néhány lemezt és elõadót. Szerintem nagyon jó zenéket csinált és talán csinál még ma is STEVE WINWOOD. Szinte bármelyik lemeze lehet ajánlott és mindamellet jó a hangszerelés és kiválló a hangzásuk is. A másik akit ajánlanék TOM RUSSEL a lemeze THE MAN FROM GOD KNOWS WHERE ballada és country keveréke, érdemes meghallgatni.
Jó zene hallgatást mindenkinek.
Üdv

DiveZ

• Vendég
« Válasz #81 Dátum: 2007, Május 15, 00:05:23 »
Üdv a zeneszeretõ tömegeknek!
Rá mentem, hogy átolvassam amit írtatok...
De inkább csak átpörgettem...

Azok figyelmét szeretném felkelteni akik a laza könnyed jazz-os zenét szeretik.
Persze azoknak is érdemes egyszer meghallgatni akik valami másért rajonganak.
Lehet sokan "megköveztek" majd de egy MAGYAR - ROMA csapatot ajánlok!
Váradi Roma Café
Fergetegesen jó ZENE!!!

Huppanj a foteledbe és próbálj meg végig ott maradni! Lehet, hogy lesz olyan pillanat amikor legszivesebben felpattannál és táncraperdülnél...

Arról nem is beszélve (ha már itt tartunk), hogy nemsokára jön George Benson kishazánkba!!!

Ha valaki tud jegyet szerezni akkor szóljon nekem is!!! Azonnal vevõ vagyok rá!!!

DiveZ

• Vendég
« Válasz #82 Dátum: 2007, Május 15, 00:05:36 »
Üdv a zeneszeretõ tömegeknek!
Rá mentem, hogy átolvassam amit írtatok...
De inkább csak átpörgettem...

Azok figyelmét szeretném felkelteni akik a laza könnyed jazz-os zenét szeretik.
Persze azoknak is érdemes egyszer meghallgatni akik valami másért rajonganak.
Lehet sokan "megköveztek" majd de egy MAGYAR - ROMA csapatot ajánlok!
Váradi Roma Café
Fergetegesen jó ZENE!!!

Huppanj a foteledbe és próbálj meg végig ott maradni! Lehet, hogy lesz olyan pillanat amikor legszivesebben felpattannál és táncraperdülnél...

Arról nem is beszélve (ha már itt tartunk), hogy nemsokára jön George Benson kishazánkba!!!

Ha valaki tud jegyet szerezni akkor szóljon nekem is!!! Azonnal vevõ vagyok rá!!!

teacher

• Vendég
« Válasz #83 Dátum: 2007, Május 16, 17:36:51 »
Sziasztok!
Ha valaki szeretne este, egy kis intim fény mellett ellazulni, annak javaslom az alábbi néhány gyöngyszemet:
Leonard Cohen: More Best of Leonard Cohen - ez a CD még a feleségnek/barátnõnek is nagyon fog tetszeni nemcsak neked, igazi lírai balladák sora egy dörmögõ medve közelmikrofonozott hangján több, mint 70 percen keresztül,
Stina Nordenstam: The World is Saved - az énekesnõt Vangelis fedezte fel, s a Voices albumára is egy szám ("Ask the Mountains") erejéig meg is invitálta, igazi "chill out" zene, pihenés, relaxáció céljára ideális muzsika, de hangra is igen jó,
Carly Simon: Into White - az énekesnõ új albuma, rajta olyan örökzöldek, mint a Blackbird a Beatles White Albumról, a Jamaica Farewell Harry Belafontétól, a You Are My Sunshine, a Scarborough Fair, mint tradicionális brit, illetve a Black Orpheus, mint trad. spanyol nóta (Manha de Carnaval)
Jó zenehallgatást és felfrissülést: teacher

Chrislers

• Vendég
Vá:A zene mely elvarázsol
« Válasz #84 Dátum: 2007, Július 25, 21:54:01 »
Üdv mindenkinek! Én is csak gratulálni szeretnék a topikhoz mivel "igen nagy" zenei arzenállal rendelkezem egészen a 60-as évektõl kezdõdõen.Így tehát tiszteletben tudom tartani mások zenei ízlését,hiszen a szép szó után a zene ami igazán összehozza az embereket.Végigfutottam az eddig leírtakon és feltünt a Bijelo Dugme-név, ami ismerete tényleg nem semmi,vagy legalább is a déli határvidéken kellet élni ahhoz hogy ezeket a zenéket ismerje az ember.Amúgy a banda bosnyák és még a mai napig aktív,meg is jelent egy duplalemezes koncertválogatásuk a nemrég -volt jugoszláviai nagyvárosokban- tartott koncertekbõl.

suprnova

• Vendég
« Válasz #85 Dátum: 2007, Augusztus 01, 12:32:43 »
Sziasztok!

Nem pörög a topic :(  Megjött a várva várt lemezem. Jazz standard a drága:
Sonny Rollins - Alfie filmzene, japán nyomású CD. Igen jó minõségû felvétel pedig majd 40 éve rögzítették.
A fõtéma meghallgatása után általában mindenki beszerzi a maga példányát :). Vidám hangulatú muzsika!

teacher

• Vendég
« Válasz #86 Dátum: 2007, Augusztus 01, 17:41:25 »
Helló supernova!

Igazad van, pörgessük meg egy kicsit ezt az értékes topicot néhány javasolt zenével, mely elvarázsol:

1. Gerald Albright: New Beginnings - a kitûnõ saxofonos legújabb smooth-jazz albuma, amely úgy a számok, mint hangzás vonatkozásában is tényleg varázslatos, mert állati jól szól.

2. Steve Smith & Vital Information: Vitalization - aki valóban igazán vitalitással teli muzsikák akar, hát javaslom ezt a lemezt, mely teli van energiával, s olyan dobhangokkal, melyeket csak egy egykori Journey dobos keverhet ki. A lemez 2007-es, tehát a csapat legújabb és egyik legnagyobb dobása.

3. Hans Theessink Band: Bridges - a holland csodagitáros legújabb blues lemeze, mely SACD-n hozzáférhetõ. Elõször azt hiszed, hogy Chris Rea énekel, de csak hiszed, mivel Hans Theessink még õt is képes túlszárnyalni hangjának mélyeivel és a mellé adagolt teljesen egyedi gitározással. A CD-n 15 szám hírdeti, hogy még ma is él a holland blues.

4. Bob James: Angels of Shanghai - Bob James egyik legkülönösebb lemezét készítette el japán zenészbarátai segítségével. A lemez 2007-es, a zene a Bob James-tõl megszokott magas színvonalon, rajta 11 szám, ilyen címekkel, mint "Gulangyu Island" vagy Theme "Onara" from "Daejangkeum". Meg kell hallgatni!

5. Rick Kelly\'s Soul Ballet: Dream Beat Dream - nos Õ egy kakukktojás, smooth jazz kategóriában emlegetik, de van a zenéjében szinte minden szépség és igen finom padlót rezgetõ mélyek mellett gyönyörû zongora és néhol Mike Oldfield szerû gitárjáték. Így együtt csak jó lehet!

Ezek lennének az aktuálisan meghallgatásra javasolt lemezek, melyeket mindenkinek jó szívvel ajánlok:
teacher

ept53

• Vendég
« Válasz #87 Dátum: 2007, Augusztus 11, 16:47:40 »
Hello Kedves Zenebarátok!
Már egyszer (lehet, hogy kétszer) Én is ajánlottam lemezeket és most is szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy lemezt ill. egy dupla albumot. a kiadó IRMA RECORDS az elõadó SARAH JANE MORRIS a kiadvány címe After All These Years. A cd-k érdekesek (számomra lealábbis) tiszta fekete színûek nem ezüst vagy arany. Nem tudom, hogy ennek köszönhetõen de rendkívûl jó zenei hangú. A zene stílusát tekintve jazz. Van egy korábbi lemezem is ettõl az elõadótól és annak is ugyanez a kiadója az is rendkivûl jó felvétel és kiadás. A címe I am a women. Figyelmetekbe ajánlom érdemes meghallgatni. További jó zene hallgatást.
Üdv Mindenkinek:laugh:

Nem elérhető Flasi

• tag
  • **
« Válasz #88 Dátum: 2007, Október 14, 14:03:14 »
Nagy itt a csend.
Ma "fukaréknál" láttam néhány figyelemre méltó mûsorhordozót, talán érdemes másnak is benézni!
Bit-fóbiások még egy-két vinilt is találhatnak.
Jó hallgatózást mindenkinek!

petimre

• Vendég
« Válasz #89 Dátum: 2007, Október 14, 14:56:40 »
Michael Buble - Michael Buble albumát most kaptam kölcsön,  s nagyon tetszik, nagyon jól is szól... Üdv. Imi