Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Moderációk  (Megtekintve 67871 alkalommal)

FELDER

• Vendég
Vá: Moderációk
« Válasz #15 Dátum: 2007, December 13, 01:03:23 »
Ez a kedvenc forúmom!A többi hifis forúm kereskedöi irányitotságú és tele van hazugságokkal,kétszinüekkel és sorolhatnám!Ebben a Forúmban pont az a jó,hogy itt valoban a hifi-röl van szó és nem a minden elárasztó reklámokról!Idegesitö mikor látom ahogy egy kezdö tanácsokat kér és rögtön megrohamozzák a kereskedök mindenféle hülyeségel!Szerintem ez a forúm ne legyen olyan mint a többi!Ne engedjünk ide kereskedöket!

roberto

• Vendég
« Válasz #16 Dátum: 2007, December 13, 08:17:30 »
Szerintem Felder elmesélhetné, hogy ki, vagy mi hatott rá (talán a karmák?), ami miatt teljesen megváltozott a fórumhoz való hozzáállása, mert szerintem visszanyerte régi önmagát. Valószínûleg tapasztalatai hozzásegítenék a többieket is a moderált viselkedéshez. Az utóbbi idõben VBV sem ütközik meg senkivel, mert nincs kihívója és ez így van jól.
FELDER, csak így tovább és a végén még megint megszeretünk!!!

Üdv. Roberto

Pecás

• Vendég
« Válasz #17 Dátum: 2007, December 13, 08:29:08 »
Petr

Abban igazad van hogy ami a szülõknek és a tanároknak nem sikerült,az valszeg a moderátornak sem fog,de inkább vonuljanak vissza sértõdötten a normális emberi hangon beszélgetni nem tudó emberkék,legyen az kereskedõ,vagy csak mezei fórumtag,minthogy hadjuk nekik szétoffolni az összes topikot.
Nem tudom hogy mi ez a nagy értetlenség a részedrõl,114 hozzászólásod alkalmával te még nem találkoztál szétbarmolt topikokkal,és ha találkoztál akkor szerinted ez így jó ahogy van?
Én sem örülök neki elhiheted,szomorú azt látni hogy az egyébként a "való világban" gondolom normális emberek,itt a fórumon külömbözõ álarcok mögé bújva milyen idióta módon tudnak viselkedni.Sajnos itt már nem viták folytak mint ahogy említetted,hanem az értelmes embereket a hozzászólásoktól elriasztó,üzleti és egyéb érdekek miatt elkövetett szánalmas személyeskedések.

Nem elérhető MSZ

• Administrator
  • törzstag
« Válasz #18 Dátum: 2007, December 13, 08:46:18 »
Petr írta::
Idézet
Az  Igazság Minisztérium közbelépett és kitöröltük a múltat! Itt nem szoktak veszekedni kéremszépen, sose volt rá példa... nekem rossz érzésem támad ettõl, még ha a modereálás állítólag elkerülhetetlen is. :dry:

A sok ide nem illõ hozzászólás törlésével tisztábbnak tûnik a fórum, de mivel ez a múlt meghamisítása ezért akik olyan dolgokat írtak amit talán késõbb megbántak volna (vagy szégyellték volna maguakt miatta) most fellélegezhetnek, hisz meg se történt. Nem maradt nyoma se a lebukásnak se a többi tanulságos esetnek. Kár. (bár szerintem újra fog kezdõdni)

Ez lenne a fórum lényege?
Valaki kinevezi magát bírónak és ami neki nem tetszik azt törli?
Érdekes hozzáállás.

Ha ilyen irányba haladtok tovább az lesz, hogy beszûkültök arra a pár "moderátorra" és talpnyalóra akikel közös véleményen vagytok. A kereskedõket kiüldözitek, a maradék embert meg kitörlitek, sose voltak...
Minek a különvélemény, minek a vita. Nem is értem ezt miért írom, lehet soraimmal unszipatikussá váltam, és ez se áll már itt holnap.

Igen, látom szeretsz vitatkozni, és azt is szereted, ha igazad van. Ez még nem probléma, ha a vita nem megy át sértegetésbe, trágár hangnembe. Elismerem, vannak, akiket ez szórakoztat - mint mikor a verekedõket körülállják és bíztatják - viszont a HFP elveivel ellentétes. És ez a HFP fórum. Szerencsére nem az egyetlen, így aki ebben nem ért egyet velünk, az talál más fórumot, akár moderálatlant is.

A törlésrõl:
Magam is úgy vélekedtem , hogy maradjon tanulságképpen, de vannak határok.
Ha valaki beleolvas a DAC topicba, mert érdekli a téma, szerintem nem zsidózásra kíváncsi, arra ott a kurucinfo. NEM KÜLÖNVÉLEMÉNYT TÖRÖLTEM, ne ferdíts légyszíves.

A kereskedõkrõl:
Nekik is helyük van a fórumon, nyilván Õk a leginkább informáltak termékeikkel kapcsolatban. Ha figyelmesebben olvasnál, lejött volna neked is, de most elismétlem. Azzal nem értünk egyet, hogy látszólag mezei felhasználóként manipulálják a fórumozókat, ill. reklám céljára használják azt. Ez nem etikus, és véleményemmel korántsem vagyok egyedül. Koscsó Úr "Penna" néven regisztrált - ami nehezen félreérthetõ - és mûvelt ember lévén mindvégig értékes hozzászólásokkal volt jelen. "Érdekes", hogy épp egy kamu nick mögé bújt kereskedõ támadta, rágalmazta tûrhetetlen módon.
Miért is kárhoztatnám a DAC-okra kíváncsi olvasókat ennek "élvezetére"? Ha a sárdobálásban leled örömöd, ígérem, neked mindig elküldöm a kitörölt "szaftos" részeket, de engedd meg, hogy ezzel a többséget ne terheljem.
Mészáros Szabolcs
Szerkesztõ
HFP

Arcus

• Vendég
« Válasz #19 Dátum: 2007, December 13, 11:16:56 »
Üdv Kedves Urakok!

Nya...most én nem vitatkozni szeretnék, csak egy gondolat a moderáláshoz.

Nem is naon ecsetelném...sztm ha valaki nem tartja magát alkalmasnak az emberi normák betartásához, valszeg alkalmasabb SZÁNTANI!!!

A pillanat szüleménye volt...bocsi :)

Petr

• Vendég
« Válasz #20 Dátum: 2007, December 13, 11:23:49 »
MSZ írta::
Idézet
Idézet
Az  Igazság Minisztérium közbelépett és kitöröltük a múltat! Itt nem szoktak veszekedni kéremszépen, sose volt rá példa... nekem rossz érzésem támad ettõl, még ha a modereálás állítólag elkerülhetetlen is. :dry:

A sok ide nem illõ hozzászólás törlésével tisztábbnak tûnik a fórum, de mivel ez a múlt meghamisítása ezért akik olyan dolgokat írtak amit talán késõbb megbántak volna (vagy szégyellték volna maguakt miatta) most fellélegezhetnek, hisz meg se történt. Nem maradt nyoma se a lebukásnak se a többi tanulságos esetnek. Kár. (bár szerintem újra fog kezdõdni)

Érdekes hozzáállás.

Ha ilyen irányba haladtok tovább az lesz, hogy beszûkültök arra a pár "moderátorra" és talpnyalóra akikel közös véleményen vagytok. A kereskedõket kiüldözitek, a maradék embert meg kitörlitek, sose voltak...
Minek a különvélemény, minek a vita. Nem is értem ezt miért írom, lehet soraimmal unszipatikussá váltam, és ez se áll már itt holnap.

Igen, látom szeretsz vitatkozni, és azt is szereted, ha igazad van. Ez még nem probléma, ha a vita nem megy át sértegetésbe, trágár hangnembe. Elismerem, vannak, akiket ez szórakoztat - mint mikor a verekedõket körülállják és bíztatják - viszont a HFP elveivel ellentétes. És ez a HFP fórum. Szerencsére nem az egyetlen, így aki ebben nem ért egyet velünk, az talál más fórumot, akár moderálatlant is.

A törlésrõl:
Ha valaki beleolvas a DAC topicba, mert érdekli a téma, szerintem nem zsidózásra kíváncsi, arra ott a kurucinfo. NEM KÜLÖNVÉLEMÉNYT TÖRÖLTEM, ne ferdíts légyszíves.

A kereskedõkrõl:
Nekik is helyük van a fórumon, nyilván Õk a leginkább informáltak termékeikkel kapcsolatban. Ha figyelmesebben olvasnál, lejött volna neked is, de most elismétlem. Azzal nem értünk egyet, hogy látszólag mezei felhasználóként manipulálják a fórumozókat, ill. reklám céljára használják azt. Ez nem etikus, és véleményemmel korántsem vagyok egyedül. Koscsó Úr "Penna" néven regisztrált - ami nehezen félreérthetõ - és mûvelt ember lévén mindvégig értékes hozzászólásokkal volt jelen. "Érdekes", hogy épp egy kamu nick mögé bújt kereskedõ támadta, rágalmazta tûrhetetlen módon.
Miért is kárhoztatnám a DAC-okra kíváncsi olvasókat ennek "élvezetére"? Ha a sárdobálásban leled örömöd, ígérem, neked mindig elküldöm a kitörölt "szaftos" részeket, de engedd meg, hogy ezzel a többséget ne terheljem.

Látod pont errõl a mentalitásról beszélek. Aki más véleményen van az kötekedõ bunkó. El se olvastad figyelmesen mit írtam. Engem is visszataszít ez a magatartás, de ha folyton visszacsináljátok (vagy pontosabban visszacsinálod) amit mások írnak akkor az egész fórumnak semmi értelme.

Amit írsz a kereskedõkrõl például, mondhatnám, hogy nem igaz, mert nincs bizonyíték sehol se a fórumon... erre gondolok, nem arra, hogy nekem küld el a szaftos részleteket, ne ferdíts légyszíves.

Nem mondtam, hogy csak nekem lehet igazam, attól, hogy egy-két ember kiszemelt magának és muszáj velük vitáznom neked ez jön le? Annyira nem írok hülyeségeket, vagy igen? Bár nem tudom a megoldást erre a problémára, csak le akartam írni, hogy szerintem ez egy rossz húzás volt.

Arcus

• Vendég
« Válasz #21 Dátum: 2007, December 13, 11:56:15 »
Félreértések elkerülése véget:

MSZ:
törlésrõl:

NEM KÜLÖNVÉLEMÉNYT TÖRÖLTEM, ne ferdíts légyszíves.

Petr:
Látod pont errõl a mentalitásról beszélek. Aki más véleményen van az kötekedõ bunkó.

Kedves Petr!
...valamit félreérthettél :dry: Más véleményét mindannyiunk tiszteletben tartja. Szó sincs törlésrõl...csak a xarakodást kívánjuk mellõzni. Én spec mellette szavazom! Bohóckodjon máshol az illetõ!

Petr

• Vendég
« Válasz #22 Dátum: 2007, December 13, 14:08:37 »
Arcus:
"Más véleményét mindannyiunk tiszteletben tartja."

Ez egy elég utópisztikus mondat. Ha valaki nem igaz dolgot ír le, (mondjuk most a legutóbbi DAC-os incidens) akkor azt tiszteletben kell tartani? Nemhinném, hogy ha még ez is lenne a cél ez megvalósítható. Fõleg nem az összes fórumozóra nézve.

Most meghúzza magát mindenki, de kíváncsi vagyok 1-2 hónap múlva újra fog-e indulni ez az egész. Nem fikázásképp írom, de pl. itt vagy más fórumokon amikor a vébévé valakivel "összecsap" utánna elszégyelli magát és lelép 1-2 hónapra, aztán visszajön.

FELDER

• Vendég
« Válasz #23 Dátum: 2007, December 13, 15:25:25 »
Szerintem is törölni kell a nem a topic támájához tartozó dolgokat!Mert elég idegesittö ha témával kapcsolatos dolgokról szeretnék olvasni és csak a hülyeséget látom!Az olyan kereskedöket vagy bárkit aki túlzásba viszi a dolgokat mint Bigi vagy VBV azokat meg kitiltani!Nickváltos kereskedöt aki úgy probálja ajánlani/reklámozni a cuccait szintén kitiltani!

Arcus

• Vendég
« Válasz #24 Dátum: 2007, December 13, 16:49:01 »
Idézet
Arcus:
"Más véleményét mindannyiunk tiszteletben tartja."

Ez egy elég utópisztikus mondat. Ha valaki nem igaz dolgot ír le, (mondjuk most a legutóbbi DAC-os incidens) akkor azt tiszteletben kell tartani?

pill...elõször is/ nem utópisztikus,hanem normális
        másodszor/ ha nem igaz dolgot ír az illetõ,még nem ok a trágár viselkedésére. Nem ua.

Konk.:
/az,hogy még egyik fél sem kért ezidáig bocsánatot a forumtársaitól, csak a sebeit nyalogatja, ez az igazán ciki...nem csak akkor kell nagyokat mondani, amikor becsmérelik egymást v. a saját oldalukon fogadják a vendégeket. A másét pedig taccsra vágják nyugodt szívvel, oszt utána xarnak rá...Kívánok nekik hasonló élményeket :angry: /

KisMarci

• Vendég
« Válasz #25 Dátum: 2007, December 13, 23:38:54 »
MSZ írta::
Idézet
Idézet

Érdekes hozzáállás.

A törlésrõl:

A kereskedõkrõl:

Látom sikerült idõben "kiszállnom" , vagy nem is olvasni olyan topicokat, melyek nem arról szóltak/szólnak, mire szánták õket. Ezért lehet, hogy nem is kellene most és itt szólnom, de tényleg meglepõ, hogy MSZ - ilyen hevesen léptél fel Petr-el szemben. (Valószínûleg nem ismerem az elõzményeket.)
Sajnálom MSZ, ha nem lenne idõd az összes topicot moderálni, (bár ezek szerint csak 1-2-nek lenne rá szüksége,) de le kell szögeznem: másnak nem fogadnám el szó nélkül a moderálást, csak maguknak a létrehozóknak, üzemeltetõknek, szerkesztõknek a részérõl.
Ez nem egyfajta "öncélú kiskirályság" preferálása a "demokráciával" szemben (és mindez levetítve csak most és csak ide), hanem annak a nézõpontnak/világnézetnek (akárminek is hívják) hallgatólagos elfogadása, amit a létrehozók képviselnek. Ha nem tetszene, nem erre a fórumra járnék tájékozódni.  Viszont ide járok és ezzel fogadom el azokat kimondatlan szabályokat, amiket ti alkottatok és amik - ezek szerint - valahol egyeznek az én nézeteimmel is. Sajnálom ha ez a fórum is a felé az "amerikai" tendencia felé haladna, hogy mindent konkrétan le kell szabályozni és ami nem írásban (törvényileg) tiltott, azt mind szabad, függetlenül az emberi erkölcsöktõl.

Röviden:

1. Szükségesnek tartom a moderálást, de csak az oldal létrehozói/üzemeltetõi által.

2. Nem tartom hasznosnak a fórum "írott" szabályozását. (Lásd: az "íratlan" szabályok és a létrehozók/üzemeltetõl szándékainak elfogadása)

3. Egyet értek Penna azon javaslatával, miszerint jelezni kellene a felhasználó neve mellett az elhivatottságát is.

Petr

• Vendég
« Válasz #26 Dátum: 2007, December 14, 14:54:06 »
FELDER írta::
Idézet
Szerintem is törölni kell a nem a topic támájához tartozó dolgokat!Mert elég idegesittö ha témával kapcsolatos dolgokról szeretnék olvasni és csak a hülyeséget látom!Az olyan kereskedöket vagy bárkit aki túlzásba viszi a dolgokat mint Bigi vagy VBV azokat meg kitiltani!Nickváltos kereskedöt aki úgy probálja ajánlani/reklámozni a cuccait szintén kitiltani!

Jujujujujjj ezek nagyon kétélû kijelentések. gondolkodtál volna... :)

Hány hozzászólásod is maradna a 800-ból ha az idegesítõ, témával nem kapcsolatos hozzászólásaidat törölnék? :)

Ami viszont a legröhejesebb, ahogy elõadod, hogy te (mint kultúrált, mûvelt ember) feljössz ide tudást magadbaszívni és hát a fene egye meg csak hülyeséget látsz... talán bosszankodva még meg is jegyzed magadnak, hogy nahát ez a felder micsoda ostoba ember lehet, és mi értelme ennek a sok buta hozzászólásnak... :lol:

U.i.: Egymás után 3 mondatodban 3x szerepel a dolgokat szó... :) kúltúra!

Arcus

• Vendég
« Válasz #27 Dátum: 2007, December 14, 16:43:26 »
Petr, õszintén!

Létezik olyan "dolog" amivel egyetértesz? Tényleg csak kiváncsi vok...Idéz valamit kérlek, amire idáig rábólintottál! ;)
Folyamatosan kontrázol, ne csak a labdát passzold vissza! Szívesen meghallgatnánk a javaslatod a témát illetõen, oszt akko mi is elmondanánk mi is az amit rosszul ítélsz meg. Ha nincs ien, akkor inkább ezen törd a fejed, ne a más szavait forgasd ki kérlek!

FELDER

• Vendég
« Válasz #28 Dátum: 2007, December 14, 17:01:23 »
Petr Tiltva!!!Van még kérdés?:laugh:

istvan01

• Vendég
« Válasz #29 Dátum: 2007, December 14, 17:04:39 »
Ahogy Szabolcs elindította a közvélemény kutatást a moderációról, nekem már akkor gondolatom volt, a társaság ez ügyben is képes lesz egymásnak feszülni, harcolni, DAColni egymással, s a végén összeveszni. A sejtésem biztos nem válik valóra, mert nincs itt VBV, laposvas, Bigi, Penna, de lehet hogy nélkülük is menni fog? Ha nincs adrenalin akkor nincs is érdeklõdés? Most olyan 1/3-ad úton jár a moderáció topic a teljes kifejlethez.

Hogy én is hozzáfûzzek még valamit. Olyan hogy teljes szabadság és demokrácia nincsen, azt a filozófusok anarchiának nevezik. A vélemények szabadágához is el kell fogadni néhány írott és íratlan szabályt, ahogy a civil életben is.