Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Moderációk  (Megtekintve 67723 alkalommal)

Nem elérhető MSZ

• Administrator
  • törzstag
Moderációk
« Dátum: 2007, December 12, 00:36:20 »
A "DAC" topic személyeskedõ, sértegetõ hangnemû hozzászólásai, és az ehhez kapcsolódó offtopic vonal (tiramisu vs hókifli, valamint a VBV saját reklám) eltávolítva.
Laposvas és bigdewil felhasználók ennek kapcsán törölve.

Esetleges további észrevételeket magánban fogadok.
Mészáros Szabolcs
Szerkesztõ
HFP

FELDER

• Vendég
Vá: Moderációk
« Válasz #1 Dátum: 2007, December 12, 01:32:23 »
Na végre!Szabolcs majd én leszek a felderittõ!Elsöre kiszurom a gyanus Nickeket!

mishow

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2007, December 12, 08:12:44 »
Azért ez aranyos, hogy FELDER lesz a FELDERítõ... :laugh: :laugh: :laugh:
Pedig emlékszünk, a túllihegett poénkodásaival egyszer már majdnem neki is sikerült kifociznia magát az oldlaról. Ekkor született meg Yamahás barátunk :)
Viszont úgy látom, hogy idõközben lehiggadt (bár a sok mínusz karmából úgy tûnik, nem mindenki ingerküszöbén van még belül)

Az offtopic bejelzések moderálásával viszont maximálisan egyetértek - mint ahogy folyamatosan "morogtam" is a szétoffolt topicocban, visszaolvasható  ;)

A nick nevek törlésével óvatosabb lennék, sztem ha valaki normálisan szól hozzá, és megjavul - hogy stílszerû legyek "moderálja magát" - az miért ne tehetné a késõbbiekben?
Felesleges, hogy új nickek alatt bosszúból folytassák a rombolást, nekünk meg azt kelljen vadászni, ki is lehetnek õk.
Szerintem... :blush:

gchjhjklk

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2007, December 12, 08:43:03 »
T. MSZ
Sztm a regisztráció során nyilatkoztatni kellene a felhasználót, hogy magánszemély v kereskedõ és a fórumban neve mellet vagy alatt fellehetne tüntetni ezt a tényt. Így egyértelmûvé válna ,hogy ki kicsoda. Ha lehetõség lenne rá utólag is meg lehetne változtatni a besorolást, így ha valaki késõbb jön rá, hogy Õ mégis csak kereskedõ, javíthatna (a megítélésén is).
Üdv mindenkinek
.

mishow

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2007, December 12, 09:09:07 »
g66d25 írta::
Idézet
T. MSZ
Sztm a regisztráció során nyilatkoztatni kellene a felhasználót, hogy magánszemély v kereskedõ és a fórumban neve mellet vagy alatt fellehetne tüntetni ezt a tényt. Így egyértelmûvé válna ,hogy ki kicsoda.

Ez is egy jó ötlet!

Arcus

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2007, December 12, 10:23:54 »
Megjegyezném, hogy a tiramisu vs. hókifli nem volt OFF :)

...ezúton vok csalódott is, mert sajnos a sütiket is egymásnak szánt provokációnak használták,pedig mi komoan gondoltuk!

/és hogy Felder megeszik egy tálca Tiramisut mindössze két alkalommal, még most sem hiszem L / ;)

Jah...és a kerik...menyire vicces az, hogy szétoffolnak gusztustalan módon egy témát,után bevágják a durcást és lelépnek. Igazi Úriemberek! Nekem már attól is elment a kedvem, hogy megnézzem mit tevékenykednek...Legalább kérne bocsánatot v. mittom én. Nem, õk meg vannak sértõdve...
Ugyan ;)

penna

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2007, December 12, 13:06:21 »
g66d25 írta::
Idézet
T. MSZ
Sztm a regisztráció során nyilatkoztatni kellene a felhasználót, hogy magánszemély v kereskedõ és a fórumban neve mellet vagy alatt fellehetne tüntetni ezt a tényt. Így egyértelmûvé válna ,hogy ki kicsoda. Ha lehetõség lenne rá utólag is meg lehetne változtatni a besorolást, így ha valaki késõbb jön rá, hogy Õ mégis csak kereskedõ, javíthatna (a megítélésén is).
Üdv mindenkinek
.

Angolszász fórumok esetében a nick neve mellett állhat egy betq, ami azt jelzi, hogy (K) = KereskedQ avagy (GY) =Gyártó, de lehet (H) = Hivatásos vagy (I), mint Ipari tag, vagy bármi hasonló. Az sem lenne baj, ha a K vagy GY fórumtagoknak külön még jóvá kellene hagynia egy etikai kódexet, ami a viselkedés alapnormáira vonatkozik. Ennek lehet az alapja amit én írtam de lehet természetesen más is, érdemes valamelyik angol, ameriki fórum erre vonatkozó követelményeit lefordítani.

FELDER

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2007, December 12, 15:54:30 »
/és hogy Felder megeszik egy tálca Tiramisut mindössze két alkalommal, még most sem hiszem L / ;)
Nemsoká lesz Tiramisu!Majd felveszem neked videora ahogy betömöm a fejembe az egészet!Te kákabelü vagy azt kész!

petimre

• Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2007, December 12, 16:12:54 »
Valami végre elkezdõdött, csak remélni tudom, hogy ezúttal jó irányban fog változni a hozzászólási modor!

Felder! De azért van különbség ám tálca, meg tálca között is!:-)

Üdv.

Imi

FELDER

• Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2007, December 12, 16:34:37 »
Kb.50cmX30cm a tálca!

KoZo

• Vendég
« Válasz #10 Dátum: 2007, December 12, 18:06:19 »
Szerintem ebbõl a topikindító/moderátor párhuzamból nagy káosz lenne. Szvsz. hagyjuk meg a moderátori jogkört annak akit ellet.
A magam részérõl pedig nagy örömmel látom a történést, még egy voks a "na végre!" mellett!

istvan01

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2007, December 12, 18:16:58 »
Kaporka.Microstudio írta::
Idézet
Tisztelt "MSZ"!

Amennyiben technikailag megoldható, akkor a topicot indító is kapjon moderátori jogkört az általa indított topicon (természetesen csakis azon,és természetesen az adminisztrátorok moderátori jogkörének megmaradása mellett).

Kaporka

Az ötlet érdekes, de ha megnézem ezt a félrecsúszott DAC topicot, amit Karr indított egy egyszerû kérdéssel, amihez utána még kétszer valami keveset hozzászólt, utána eltûnt, pontosabban olyan magasságokba és számára érdektelen más vágányokra ment, amihez nagyon valószínû már nem ért, vagy nem mert belefolyni. A kultúrálatlan viselkedést persze értékelhetné valahogy, de lenne-e hozzá bátorsága? Nem tudom.

Az viszont tény, a topic-ok 80% szanaszét megy az indító témához képest, és közben-végén átmegy tudálékos személyeskedésbe, sajnos. Ez a kulturálatlanság viszont felezi-harmadolja az aktív hozzászólókat, de a csak belátogatókat. is. Nézzétek meg az
http://forum.audiodiy.hu/
fórumot, hasonló érdeklõdési kör, és én ott az ittenihez hasonló eldurvulást még nem láttam.

Nem elérhető MSZ

• Administrator
  • törzstag
« Válasz #12 Dátum: 2007, December 12, 21:01:07 »
Köszönöm az építõ hozzászólásokat!

Mint az sajnos nyilvánvalóvá vált, moderációra szükség van, de remélem  nem túl gyakran.
Az is nyilvánvaló, hogy e  feladatot egymagam nem vagyok képes ellátni, ezért várom azon fórumtagok jelentkezését, akiknek egyrészt ideje megengedi, másrészt érzik e fórumot annyira magukénak, hogy besegítenének ebben.

Kaporka ötletére magam is gondoltam, de Istvánnak igaza van, ez csak néhány topiknál lenne megvalósítható, ott viszont biztosan jól mûködne (pl. Oldhifi > Kisszabó).

A moderációhoz persze kell fórumszabályzat is, amit gyorsan pótolok.

Szerencsére a nagy többséget mindez nem érinti, mert maguktól is tudják mi az a jó modor.

OFF
Felder, várjuk a tiramisu-evõ videót :)
Mészáros Szabolcs
Szerkesztõ
HFP

FELDER

• Vendég
« Válasz #13 Dátum: 2007, December 12, 22:42:38 »
Jelentkezem moderátornak!

Petr

• Vendég
« Válasz #14 Dátum: 2007, December 13, 00:56:26 »
Az  Igazság Minisztérium közbelépett és kitöröltük a múltat! Itt nem szoktak veszekedni kéremszépen, sose volt rá példa... nekem rossz érzésem támad ettõl, még ha a modereálás állítólag elkerülhetetlen is. :dry:

A sok ide nem illõ hozzászólás törlésével tisztábbnak tûnik a fórum, de mivel ez a múlt meghamisítása ezért akik olyan dolgokat írtak amit talán késõbb megbántak volna (vagy szégyellték volna maguakt miatta) most fellélegezhetnek, hisz meg se történt. Nem maradt nyoma se a lebukásnak se a többi tanulságos esetnek. Kár. (bár szerintem újra fog kezdõdni)

Ez lenne a fórum lényege?
Valaki kinevezi magát bírónak és ami neki nem tetszik azt törli?
Érdekes hozzáállás.

Ha ilyen irányba haladtok tovább az lesz, hogy beszûkültök arra a pár "moderátorra" és talpnyalóra akikel közös véleményen vagytok. A kereskedõket kiüldözitek, a maradék embert meg kitörlitek, sose voltak...
Minek a különvélemény, minek a vita. Nem is értem ezt miért írom, lehet soraimmal unszipatikussá váltam, és ez se áll már itt holnap.