Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Átvágtak  (Megtekintve 5995 alkalommal)

xxzozoxx

• Vendég
Átvágtak
« Dátum: 2016, Április 29, 10:37:53 »
Szia Mindenki!

Itt a fórumon vettem egy CD lejátszót, ami "kitűnő" állapotúnak volt hirdetve, de nem az. Karcos, kopott, de ami még rosszabb, a lemezeket olvasási hibákkal, akadásokkal játssza le. Világ életemben itt, vagy az avx-en vásároltam, hogy elkerüljem a kufárokat, sajnos már az ilyen oldalakon is jelen vannak. Tudok egy nevet (ha az igazi), egy felhasználónevet, meg egy mobilszámot. A csomagra már csak várost írt (Kaposvár), utca, házszám nincs. Emailra nem reagál. Mit tehetek?
a) Nyeljem le a békát?
b) Pattoghatok rendőrségnél, fogyasztóvédőknél? (garancia sajnos nem volt 1 perc sem, vajon miért!?)

Köszönöm a válaszokat!

hodyka

• Vendég
Re:Átvágtak
« Válasz #1 Dátum: 2016, Április 29, 11:45:43 »
Szia Mindenki!

Itt a fórumon vettem egy CD lejátszót, ami "kitűnő" állapotúnak volt hirdetve, de nem az. Karcos, kopott, de ami még rosszabb, a lemezeket olvasási hibákkal, akadásokkal játssza le. Világ életemben itt, vagy az avx-en vásároltam, hogy elkerüljem a kufárokat, sajnos már az ilyen oldalakon is jelen vannak. Tudok egy nevet (ha az igazi), egy felhasználónevet, meg egy mobilszámot. A csomagra már csak várost írt (Kaposvár), utca, házszám nincs. Emailra nem reagál. Mit tehetek?
a) Nyeljem le a békát?
b) Pattoghatok rendőrségnél, fogyasztóvédőknél? (garancia sajnos nem volt 1 perc sem, vajon miért!?)

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem nem itt vetted, itt nincs hírdetés topik, nem véletlen  ;)

Ha máshol vetted ott reklamálj, megértem a bajod, de itt hiába reklamálsz  :(

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #2 Dátum: 2016, Április 29, 12:53:12 »
Szia!

Egy biztos : fogyasztóvédelemnél, és rendőrségnél ezzek az üggyel nem foglalkoznak.
Max. pp-s (polgári perrendtartás) ügyet indíthatsz.
Kérdés megéri-e, mert ha lesz is belőle valami akkor sem biztos, hogy a perköltésget az alperes fogja fizetni - azért megint külön pp ügyet kell indítani - .
Namost : egy cd játszó mondjuk pár 10.000 forint. Kérdés, hogy ezért megéri-e évekig pereskedni. Egyébként is a polgári peres ügyek nagyon sokáig szoktak húzódni, és kimenetelük enyhén szólva is kétséges.
Továbbá ahhoz hogy nyerj kell egy jó ügyvéd ami valszeg. többe kerül mint az egész cucc.

Esetleg egy dolgot tehtesz : a telefonszám alapján megpróbálod kinyomozni ki az illető ,és odamenni és jól beverni a pofáját. Bár ez esetben téged fognak lecsukni súlyos testi sértésért.
Szóval olvass a sorok között és döntsd el mit tudsz tenni. :)

xzozox

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2016, Április 29, 16:22:33 »
Természetesen a hifipiac.hu apróhirdetései között találtam, és nem a fórumon, de attól még a HiFi Piac HiFi Piac marad. Tisztelt hodyka, most valahogy nem sikerült problémám lényegét megragadnod?! Azért köszönöm mindkét választ!

xzozox

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2016, Április 29, 22:31:44 »
Azért ez besz.rás!
Nem reagál az emailemre és hirdeti tovább a termékeit!
Steve nevű felhasználó (hirdető), Kaposvár, 30 742 37 52
Én megjártam, Ti legyetek óvatosak!

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #5 Dátum: 2016, Május 02, 07:40:48 »
Nos gondoltam hogy róla van szó.
Én is vásároltam nála egy tunert még évekkel ezelőtt, az a mai napig tökéletesen működik.
Annyit tudni kell az illetőről, hogy ő egy un. "nepper" aki ad-vesz hifi cuccokat, sejtésem az, hogy nyugatról különféle lomtalanítások során hoz be készülekeket, azokat valamelyest kipucolja vagy megjavít(at)ja, majd eladja.
Amúgy Kaposvár-Keszthely szokott lenni a hirdetésében.