Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Sony strdh 520 segítség kerés  (Megtekintve 15711 alkalommal)

Nem elérhető Hajózsef

• újonc
  • *
Sony strdh 520 segítség kerés
« Dátum: 2016, Január 05, 21:54:20 »
Sziasztok hátha valaki segít nekem.Sony strdh 520-as eeősítőn menüből is el lehet indítani az automatikus kalibrálást vagy csak a távirányító azon bizonyos gombjával?Vettem használtam egy ilyen cuccot,de nincs távirányítóm.A gyári ügye 105-ös,de Elvileg jó hozza a 104-es is ami fele annyiba kerül de nincs rajta autó cal. gomb. Melyiket vegyem?Köszönöm

Nem elérhető Judas

• törzstag
Re:Sony strdh 520 segítség kerés
« Válasz #1 Dátum: 2016, Január 06, 06:06:18 »
Sziasztok hátha valaki segít nekem.Sony strdh 520-as eeősítőn menüből is el lehet indítani az automatikus kalibrálást vagy csak a távirányító azon bizonyos gombjával?Vettem használtam egy ilyen cuccot,de nincs távirányítóm.A gyári ügye 105-ös,de Elvileg jó hozza a 104-es is ami fele annyiba kerül de nincs rajta autó cal. gomb. Melyiket vegyem?Köszönöm

Szerintem, ha meg lesz a lehetőséged a kalibrálásra, akkor se kalibrálj, maximum poénból, hogy megmutathasd az érdeklődőknek, hogy milyen rossz a házimozi erősítők automatikus kalibrálása...

Nekem Denon AVR-1912 van "Audyssey MultEQ" kalibrációval, amitől egyes cikkekben el voltak ájulva, hogy kategóriájánál jóval jobb a kalibrációja. Én is elájultam mikor kitapasztaltam, tökmind1 mennyiszer futok neki, nem lesz jó semmire, csak röhögni rajta egy jót, meg azon mennyi időt elpocsékoltam a vele való szarakodásra... :) Azóta is Directbe van, ami alapból merő Loudness, de még mindig jobb, mint a mért...

Biztos van használható is, de az nem ez a kategória.
1. Philips CD 692, Philips 777 (Pickering XV-15), Marantz PM-32, Toccata DC 4588, Hivox Lupus Dac, Onkyo TA-2630, Pioneer F-445, American Audio UCD-100

(Acoustic Research A-03, Acoustic Research T-04, Pilot V3 PCM, Philips CD 692 Tuning, Dual 505-3, Fine Arts A-903, Chario Hiper

Nem elérhető bigi

• törzstag
« Válasz #2 Dátum: 2016, Január 06, 09:41:17 »
szwsz, de csak és kizárolag az én wéleményem, h ne költsük el a nehezen megxerzett pénzecskénket HM erösitöre...
No de ha már elbaxtuk és wettünk ilyet, akkor ne tetézzük felesleges xarok begyüjtéséwel, amiket eccer, de lehet, h annyixor sem fogunk haxnálni.
Ami a kalibrálást illeti, sokkal jobb hangzás érhetö el, ha magát a xobát tesszük akusztikailag megfelelöbbé.
"részwétet könnyen kap az ember, az irigységért keményen meg kell küzdeni" M.Schumacher

Nem elérhető Majik

• törzstag
« Válasz #3 Dátum: 2016, Január 06, 11:52:49 »
szwsz, de csak és kizárolag az én wéleményem, h ne költsük el a nehezen megxerzett pénzecskénket HM erösitöre...
No de ha már elbaxtuk és wettünk ilyet, akkor ne tetézzük felesleges xarok begyüjtéséwel, amiket eccer, de lehet, h annyixor sem fogunk haxnálni.
Ami a kalibrálást illeti, sokkal jobb hangzás érhetö el, ha magát a xobát tesszük akusztikailag megfelelöbbé.

Egy házimozi erősítőt mindenképpen kalibrálni (beállítani) kell. Be kell állítani, hol legyen a váltási frekvencia a szubhoz, milyen messze vannak a front és a hátsó sugárzók egymástól és a hallgatási pozíciótól, stb. Erre vagy alkalmas egy gyári kalibráló eljárás, vagy nem, de a beállítást ettől függetlenül el kell végezni.

Ha pedig valaki házimozizni akar, azt a legjobban egy jó házimozi rendszerrel teheti meg.

Az ő véleménye valószínűleg ugyanez a régi csöves sz@rokkal pepecselő sercegő fekete korongokkal bíbelődő hifi rajongókról... :)

Ezek a beállítások valószínűleg elérhetőek az erősítő menüjében, és a végeredmény is jobb lesz ebben az árkategóriában egy automata kalibrálásnál.
A szoba akusztikájának milyenségétől függetlenül ezeket a beállításokat végre kell hajtani.
« Utoljára szerkesztve: 2016, Január 06, 11:56:20 írta Majik »

Nem elérhető bigi

• törzstag
« Válasz #4 Dátum: 2016, Január 06, 15:04:35 »

A szoba akusztikájának milyenségétől függetlenül ezeket a beállításokat végre kell hajtani.
nem értek egyet.
wan tapasztalatom HM erösitökben, ha hixed, ha nem. ;)
alapbol mindegyik sztereo, még a filmen léwö hangjel is!
Ezt a sztereot bontja fel a benne léwö chip. wagy ugy, hogy semennyit sem nyulx bele (meghagyod a gyári beállitást) a hangképbe, wagy kalibrálx, wagy wirtuálisan kézzel tologatod a dobozaid.
Ha az ember aránylag jot xeretne, akkor semennyit sem köll wariálni, mindent gyári értéken köll hagyni.
A szubhoz wan külön kimenet, az már be wan állitwa. Magán az aktiw szubon lehet állitgatni intenzitást, illetwe a jobbakon frekit is.
"részwétet könnyen kap az ember, az irigységért keményen meg kell küzdeni" M.Schumacher

hodyka

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2016, Január 06, 16:42:43 »

nem értek egyet.
wan tapasztalatom HM erösitökben, ha hixed, ha nem. ;)
alapbol mindegyik sztereo, még a filmen léwö hangjel is!
Ezt a sztereot bontja fel a benne léwö chip. wagy ugy, hogy semennyit sem nyulx bele (meghagyod a gyári beállitást) a hangképbe, wagy kalibrálx, wagy wirtuálisan kézzel tologatod a dobozaid.
Ha az ember aránylag jot xeretne, akkor semennyit sem köll wariálni, mindent gyári értéken köll hagyni.
A szubhoz wan külön kimenet, az már be wan állitwa. Magán az aktiw szubon lehet állitgatni intenzitást, illetwe a jobbakon frekit is.

Bigi meg látszik hogy öregxel  :D

Amiről te írsz az a hőskor, te Dolby Pro Logic-ra gondolsz és nem a mai sok csatornás dvd és blu-ray-re

Az hogy te nem szereted, az egy dolog, de képzeld el, van igazi több csatornás mozi film anyag ( én sem szeretem, de attól még van )

Nem elérhető Majik

• törzstag
« Válasz #6 Dátum: 2016, Január 06, 17:59:19 »

nem értek egyet.
wan tapasztalatom HM erösitökben, ha hixed, 

Nem igazan hit kerdese...
Honnan tudja az a nyomorult, gyari beallitasban hagyott erosito, hogy normal meretu, azaz teljes frekvenciat atvivo  frontok vannak raakasztva, vagy mini szatelitek?
Azt mar meg se kene kerdeznem, honnan tudja, hogy egyaltalan van-e szub?
A hallgatasi poziciobol mert hangsugarzo tavolsagokra pedig az egyes csatornak kesleltetesenek beallitasahoz van szukseg.
Persze lehet hagyni gyari beallitason is... Aztan vagy mozit nezel, vagy csak nezel mint Jeno a moziban.

Nem elérhető Judas

• törzstag
« Válasz #7 Dátum: 2016, Január 06, 18:17:38 »

nem értek egyet.

Honnan tudja az a nyomorult, gyari beallitasban hagyott erosito, hogy normal meretu, azaz teljes frekvenciat atvivo  frontok vannak raakasztva, vagy mini szatelitek?
A hallgatasi poziciobol mert hangsugarzo tavolsagokra pedig az egyes csatornak kesleltetesenek beallitasahoz van szukseg.
Persze lehet hagyni gyari beallitason is... Aztan vagy mozit nezel, vagy csak nezel mint Jeno a moziban.

Nos amit Majik ír az úgy van ám, de azt setupnak vagy beállításnak hívjuk, amit meg kell tenni. Ez szobaakusztika független. Ez álló/polc/sub hangsugárzók miatt kell és távolságaik késleltetéseik miatt.

Kollega meg automatikus kalibrálásról írt, amit nem kell megtenni, max meg lehet annak aki perverz. Ez vonatkozik a szobaakusztikára. Ez lenne a mikrofon nélkül a tologatás, mikrofonnal meg az automatikus kalibráció, ami magyarul automata "equalizer". S az automata equ a setup után következik, mert ott előre meg kell mondani kicsi vagy nagy, van sub, ha van hol vágjuk. Mindezek után indul el az automatikus rettenet.

Persze az meglehet, hogy a kollega a setupot is a nem létező távról szeretné beállítani, de ő auto kalibrálna, mint tudjuk, a 2 tök más.
Viszont, ha az elsőt nem tudja beállítani, akkor az baj, azt meg kell tudnia oldani, mert akkor gondolom az előző tulaj előző beállításai laknak még benne, ami tuti nem egyezik az ő kicsi/nagy/sub/ki-kitől hány centire történettel :)

Lehet én maradtam le és van olyan automatikus beállítás amely mikrofonnal megoldja egyben a setupot is, tehát kitalálja, hogy mi mennyi, de az már egyben equzik is, ha nem (tehát még fejlettebb), akkor honnan tudja én hol akarok vágni, ha ez csak egy kérdés a végén és megtehetem, akkor ez valami új és jó és akkor bocs...

Nekem szerencsére két lépcsős és én döntöm el mit teszek, most csak setup van amiről Majik ír, de automatikus kalibráció nincs beállítva most vagyis mikrofonos equ nincs.
1. Philips CD 692, Philips 777 (Pickering XV-15), Marantz PM-32, Toccata DC 4588, Hivox Lupus Dac, Onkyo TA-2630, Pioneer F-445, American Audio UCD-100

(Acoustic Research A-03, Acoustic Research T-04, Pilot V3 PCM, Philips CD 692 Tuning, Dual 505-3, Fine Arts A-903, Chario Hiper

Nem elérhető Majik

• törzstag
« Válasz #8 Dátum: 2016, Január 06, 19:29:35 »

nem értek egyet.

Nos amit Majik ír az úgy van ám, de azt setupnak vagy beállításnak hívjuk, amit meg kell tenni. Ez szobaakusztika független. Ez álló/polc/sub hangsugárzók miatt kell és távolságaik késleltetéseik miatt.

Kollega meg automatikus kalibrálásról írt, amit nem kell megtenni, max meg lehet annak aki perverz. Ez vonatkozik a szobaakusztikára. Ez lenne a mikrofon nélkül a tologatás, mikrofonnal meg az automatikus kalibráció, ami magyarul automata "equalizer". S az automata equ a setup után következik, mert ott előre meg kell mondani kicsi vagy nagy, van sub, ha van hol vágjuk. Mindezek után indul el az automatikus rettenet.

Persze az meglehet, hogy a kollega a setupot is a nem létező távról szeretné beállítani, de ő auto kalibrálna, mint tudjuk, a 2 tök más.
Viszont, ha az elsőt nem tudja beállítani, akkor az baj, azt meg kell tudnia oldani, mert akkor gondolom az előző tulaj előző beállításai laknak még benne, ami tuti nem egyezik az ő kicsi/nagy/sub/ki-kitől hány centire történettel :)

Lehet én maradtam le és van olyan automatikus beállítás amely mikrofonnal megoldja egyben a setupot is, tehát kitalálja, hogy mi mennyi, de az már egyben equzik is, ha nem (tehát még fejlettebb), akkor honnan tudja én hol akarok vágni, ha ez csak egy kérdés a végén és megtehetem, akkor ez valami új és jó és akkor bocs...

Nekem szerencsére két lépcsős és én döntöm el mit teszek, most csak setup van amiről Majik ír, de automatikus kalibráció nincs beállítva most vagyis mikrofonos equ nincs.
Koszi a teljes leirast!
Annyit tennek hozza, hogy nehany erosito a kalibralas alatt megmeri a szatelitek tavolsagat is.

Nem elérhető Hajózsef

• újonc
  • *
« Válasz #9 Dátum: 2016, Január 06, 20:05:38 »
Hűha micsoda pezsgés lett itt a kalibrációra.Lehet nem jól tettem fel a kérdést:Két féle táv létezik az erősítőmhöz az egyiken nincs "AUTO CAL" gomb a másikon van.Az egyik 5000 ft a másik 15000 nem mindegy melyiket választom,de lehet hogy ha az olcsóbbat veszem nem tudom használni ezt a funkciót.Szerintetek nem is kell.OK.Beállítom hát menüből fülre,eddig is így volt.Egyébként reseteltem mikor megvettem,így hát az alap beállítások vannak,ami nekem nem túl jó.Különben megnéztem a használatiját,és ott azt írja,hogy megy menüből minden,Köszönöm a válaszokat.Én is tudom milyen a jó erősítő,nekem a sony hangzása jön be.

Nem elérhető bigi

• törzstag
« Válasz #10 Dátum: 2016, Január 06, 23:29:37 »

nem értek egyet.

na ezt most jol elbaxtad, már a kérdéseid is hülyeségek.
1, az hogy milyen doboz wan rákötwe, azzt kb tudja az erösitö, ha nem jok, akkor leég, elöbb a doboz, majd pár milisecundum után az erölködö is.  :P
2. nem köll tudni, h wan e szub. a szubkimeneten maximum 80Hz-ig megy ki jel. ha wan rákötwe walami, ha nincs akkor is. Mit nem értex ezen?
3. Középen ülx a csöwesed elött és Lp-t hallgacc. Mi a lofaszt klne állitani?
A HM etrölködönél ugyanez wan.  :P

Nem elérhető bigi

• törzstag
« Válasz #11 Dátum: 2016, Január 06, 23:35:17 »

Nos amit Majik ír az úgy van ám,
DE NINCS. hA RESZETELED A WASAT, AKKO WIXXAÁLL GYÁRIRA, ÉS MINDIG AZ A LEGJOBB.
Fenébe, hülye caps lok. juxt sem irom ujra. ;)

Nem elérhető bigi

• törzstag
« Válasz #12 Dátum: 2016, Január 07, 00:12:08 »
Majik.
Nehogy a xiwedre wedd, me lex kapsz!  ;)

Nem elérhető Majik

• törzstag
« Válasz #13 Dátum: 2016, Január 07, 07:08:35 »

nem értek egyet.

na ezt most jol elbaxtad, már a kérdéseid is hülyeségek.
1, az hogy milyen doboz wan rákötwe, azzt kb tudja az erösitö, ha nem jok, akkor leég, elöbb a doboz, majd pár milisecundum után az erölködö is.  :P
2. nem köll tudni, h wan e szub. a szubkimeneten maximum 80Hz-ig megy ki jel. ha wan rákötwe walami, ha nincs akkor is. Mit nem értex ezen?
3. Középen ülx a csöwesed elött és Lp-t hallgacc. Mi a lofaszt klne állitani?
A HM etrölködönél ugyanez wan.  :P
Hu tenyleg, mennyi hulyeseget irtam.

1. Ne allitsuk be, milyen hangfalak vannak rakotve. Ha teljes savszelesseguek vannak beallitva, de mini szateliteket kotok ra, majd jol leegeti az erosito, oszt egeszen kicsivel kesobb magat is leegeti, oszt ebbul majd tanul... Jo megoldas, teccik. Azer en mashogy csinalom...
2. Nem koll tunni, van-e szub...
Nem hat, a szatelitek mar az egyes pontban elfustoltek a vassal egyutt, mosma telleg mindegy...
Ha esetleg az lett volna az alapbeallitas, hogy nincs szub, es szateliteket kotottunk ra, akkor ugye semmi lenyeges nem tortenik, csak azt 80 koruli Hz-et is megkapjak a szatelitek es az egyes pontban bekovetkezett elfustoles nem 2msec-ig tart, hanem csak 1-ig.
Ez ma telleg tok mindegy.
3. Kozepen ulsz a csovesed elott...
Ja, hazimozi eseten csak annyi a kulonbseg, hogy a kozepen az 2 dimenziora vonatkozik, nagyon nem mindegy milyen messze vannak a hattersugarzok. Mivel a kesleltetest a fronthoz es centerhez kepest allitja be a vas, ezert mar az sem mindegy, hogy a frontok es a center milyen messze vannak.
Amugy telleg ugyanaz, mint sztereot hallgatni.

Ulsz, valami szol. Valahogy. Valahonnan. Valamikor.
Ha ez igy jo, nem is kell allitani semmit...

Nem elérhető bigi

• törzstag
« Válasz #14 Dátum: 2016, Január 07, 12:23:02 »

Ha ez igy jo, nem is kell allitani semmit...
csusztatsz, wagy tényleg nem érted, h mit akarok mondani?
Ha az erölködöre rákötsz csak szateliteket, attol azok sem és a was sem fog leégni. Persze ha megküldödugy, mintha normál állodobozok wolnának rákötwe és még sok mélyet is szeretnél hallani belölük, akkor már jo esélyed wan egy kis füstölésre.

Másik, h mit és hogyan xeretnénk késleltetni és föleg mihez képest.
Egy átlag szoba 4m x 5m-es. Mondjuk középen ülsz.
A cucc nem a falakon wan, hanem azoktol minimum 1m-re beljebb, kiwéwe a szateliteket.
A hang terjedési sebessége nálunk 343m/mp. A cucctol a legmesszebre ha leülsz igenhamar elér a füledig a hang. Mé kéne késleltetni és mihez képest? Tényleg nem értem, hogy miért szeretnél okosabbnak lenni, mint azok, akik ténylegesen értenwek is hozzá, és meg is wan a megfelelö technikájuk.
 A gyárak beállitják a milisecundomos késleltetéseket a szatelitekre, de a filmesek is a filmre.
Oszt ezek hozzád képest marhaprofik. Ugyanis nem mindenkinek wan ilyen kalibrálos faszsága. Márpediglen ott is jol köll xolnia a filmnek, söt a többség ez. Igy a filmgyártok ezekre alapoznak.
Tehát ha nem állitasz el semmit, akkor jársz a legjobban.