Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: SAMSUNG MAX-KJ740 Zúgás  (Megtekintve 6788 alkalommal)

Nem elérhető tamas68603

• újonc
  • *
SAMSUNG MAX-KJ740 Zúgás
« Dátum: 2017, December 12, 11:54:41 »
Üdv. Elnézést ha nem jó helyre írok, még új vagyok itt.
Van egy samsung max-kj740 es hifim, és olyan probléma lépett fel vele, hogy a jobb oldali sáv egyfolytában zúg, de csak a közép magas hangszórók, a  mély az külön csatlakozón van, azzal semmi gond...
Olyan mint mikor a rádión nincs adás, (nem gerlyedésről van szó).
Ezt a zúgást a hangerő szabályozás nem, befolyásolja. Ha fel húzom a hangerőt szól a zene a hangszóróban de a zúgás marad, akár hová kapcsolom (rádió, dvd, aux, kazetta) Fül hallgatóval úgy szintén zúg.

Menet közben jött rá...
Tanácsolták, hogy nézzem át, hogy nem e vállt le valahol a forrasztás, az alaplapról, át néztem találtam is párat, ki javítottam, de semmi. Kondikat ki cseréltem az sem segített.
Viszont mikor szét szedtem és ki sütöttem a kondikat, (nehogy forrasztás közben áram ütés érjen) utána, egy ideig szépen szólt, aztán ismét rá kezdte.
Ha ki húzom, és áll egy darabig az nem segít, csak ha szét kapom, és ki sütöm a kondikat, de ez is csak valamikor...
Gondoltam arra is, hogy valamelyik ic túl melegszik, de ilyen gond sincs
Mit próbáljak még át nézni?

Bocs ha egy kicsit érthetetlenül írtam
A válaszokat előre is köszönöm  :)

Nem elérhető bigi

• törzstag
Re:SAMSUNG MAX-KJ740 Zúgás
« Válasz #1 Dátum: 2017, December 12, 20:37:15 »
Üdv. Elnézést ha nem jó helyre írok, még új vagyok itt.
Van egy samsung max-kj740 es hifim, és olyan probléma lépett fel vele, hogy a jobb oldali sáv egyfolytában zúg, de csak a közép magas hangszórók, a  mély az külön csatlakozón van, azzal semmi gond...
Olyan mint mikor a rádión nincs adás, (nem gerlyedésről van szó).
Ezt a zúgást a hangerő szabályozás nem, befolyásolja. Ha fel húzom a hangerőt szól a zene a hangszóróban de a zúgás marad, akár hová kapcsolom (rádió, dvd, aux, kazetta) Fül hallgatóval úgy szintén zúg.

Menet közben jött rá...
Tanácsolták, hogy nézzem át, hogy nem e vállt le valahol a forrasztás, az alaplapról, át néztem találtam is párat, ki javítottam, de semmi. Kondikat ki cseréltem az sem segített.
Viszont mikor szét szedtem és ki sütöttem a kondikat, (nehogy forrasztás közben áram ütés érjen) utána, egy ideig szépen szólt, aztán ismét rá kezdte.
Ha ki húzom, és áll egy darabig az nem segít, csak ha szét kapom, és ki sütöm a kondikat, de ez is csak valamikor...
Gondoltam arra is, hogy valamelyik ic túl melegszik, de ilyen gond sincs
Mit próbáljak még át nézni?

Bocs ha egy kicsit érthetetlenül írtam
A válaszokat előre is köszönöm  :)
kapcsolási rajz kéne, végigmérni az erölködöt, ja és cseréld meg a hangfalkábelt, átmegy e a zugás a másik dobozba, ha igen, akkor az erösitö a ludas, ha nem, akkor a hangválto körül nézz szét, a hangfaladban.
"részwétet könnyen kap az ember, az irigységért keményen meg kell küzdeni" M.Schumacher

Nem elérhető tamas68603

• újonc
  • *
« Válasz #2 Dátum: 2017, December 13, 00:35:51 »
A kapcsolási rajz itt található: https://elektrotanya.com/samsung_max-kj730_kj740_sm.pdf/download.html

A hangfal nem hibás, mivel fülhallgatóval is, ugyan úgy zúg. Olyankor a végfokot le is kapcsolja a relé mikor bele dúgom a fülest, így a végfokot is ki zárnám :(

Nem elérhető bigi

• törzstag
« Válasz #3 Dátum: 2017, December 13, 12:24:47 »
A kapcsolási rajz itt található: https://elektrotanya.com/samsung_max-kj730_kj740_sm.pdf/download.html

A hangfal nem hibás, mivel fülhallgatóval is, ugyan úgy zúg. Olyankor a végfokot le is kapcsolja a relé mikor bele dúgom a fülest, így a végfokot is ki zárnám :(
értem. ez esetben az elöfok részben van a hiba valahol, és ha egyformán bug minden hangerö állásnál, akkor valszeg a föld vezeték van megszakadva valahol.
"részwétet könnyen kap az ember, az irigységért keményen meg kell küzdeni" M.Schumacher

Nem elérhető tamas68603

• újonc
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2018, Január 12, 16:55:12 »
Rá jöttem a gondra az agya volt el szállva....
Köszönöm a segítséget :)
Az erőssítő részét meg hagytam, vezérlésnek pedig be építettem, egy hibás végfokozatu autó magnót.
és még jól is néz ki :)
Ha valakit érdekel, csinálok leírást és képeket