Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Onkyo TA-2870 kazettás deck  (Megtekintve 423 alkalommal)

Nem elérhető Ikon

• újonc
  • *
Onkyo TA-2870 kazettás deck
« Dátum: 2019, Május 02, 16:59:58 »
Egy három fejes Onkyo TA-2870 Kazettás deck javításához kérem hozzáértő forum társak segitségét.
Lejátszás közben kb.a szallag 3/4 részénél leáll,nem tekeri az orsóra a szallagot.Szét szereltem,láthatóak a fogaskerekek,a motor által meghajtott középső fogaskerék egyszerüen megáll.Gyorstekercselés előre-hátra,amit ugyanaz a motor és fogaskerék rendszer vezérel normálisan müködik.Az orsó sulyának növekedését nem birja a motor? vagy egyéb surlódás - szorulás probléma lehet?
Köszönettel várom tapasztaltabb forum társak válaszát.
IKON

Nem elérhető Ikon

• újonc
  • *
Re:Onkyo TA-2870 kazettás deck
« Válasz #1 Dátum: 2019, Május 07, 18:05:31 »
Sajnálattal nyugtáztam - nem kaptam hozzászólást - megoldási tippet!
Közben sikerült megoldani a hibát,gondolom hasznos lehet a megoldás megosztása.
A hiba oka a motorban az érintkezők szennyeködése,így nem jut megfelelő feszültség a müködéshez,gyengül a motor ereje,nem képes a több szallagos orsót forgatni és leáll.
MEGOLDÁS : a morort leválasztjuk a deck tápegységéről,a motor hátlaján lévő réseken- lyukakon kontakt sprayt juttatunk a motor belsejébe,9 voltos egyenárammal midkét irányba többször megforgatjuk,esetleg megismételjük.Az érintkezök megtisztulnak,a motor ismét megfelelően csévéli a szallagot.
Viszonylag könnyen kivitelezhető javítás.