Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Mcintosh MA7900 meghajtás  (Megtekintve 92591 alkalommal)

Nem elérhető paplaszlo

• törzstag
    • Pap László személyes oldala
Mcintosh MA7900 meghajtás
« Dátum: 2014, December 29, 21:57:27 »
Sziasztok, ismét én… Mondtam, hogy nem hagylak békén benneteket. ;D

Tehát az új téma legyen mondjuk: Az erősítő legjobb kiszolgálásának megtárgyalása.
Vagy inkább csak egy hely legyen ez, ahol szívhatjuk egymás vérét…. 8)

Laci
Jamo Oriel hangfal
Mcintosh MA7900 integrált erősítő
Mcintosh MCD201 CD lejátszó
Telefondrót (Hodyka fiától)
Solid Tech Hybrid állvány

lszlp2625@gmail.com
http://www.paplaszlo.com

Nem elérhető bigi

• törzstag
Re:Mcintosh MA7900 meghajtás
« Válasz #1 Dátum: 2014, December 29, 23:32:19 »
Mondjuik én analogot jawallok, de ahhoz kéne egy normális szobaátrendezés, értem ez alatt, h a diwány kikerüljön az ablak elöl, és a helyére menjen egy olyan jo állwány, amin elfér az LP, a phono és alul az erölködö.
Na jo, lehet xo CD-röl, wagy médialejáccorol is, de ha wan analog, akkor a digitet ugyis kibaxod elöbb-utobb.  ;)
"részwétet könnyen kap az ember, az irigységért keményen meg kell küzdeni" M.Schumacher

Nem elérhető baralajbi

• tag
« Válasz #2 Dátum: 2014, December 30, 00:26:56 »
Szia Laci!

Most olvastam el a záróakkordod az előző témádban. Már hozzászólni nem tudtam, de nem is baj, mivel hozzáadni nem tudtam volna semmit a végeredményhez.
Őrülők az új témának. Remélem ez is lesz olyan népszerű, mint az első.

Azt már tudjuk, hogy egyenlőre nem tudunk lebeszélni a laptopról való zenehallgatásról, nem is próbálkozom meg vele, csak leírom neked az én zenehallgatási "szokásaim", hátha magadra ismersz, mert az eddigi magánbeszélgetéseinkből az jött le, hogy eléggé hasonlóan állunk a hifihez.

1.

Én akkor kezdtem ezt a hobbit, kb mikor megjelent a CD vagy a DAT. Annyira gyenge rendszerem volt, hogy semmi különbséget nem hallottam, CD-ről DAT szalagra rögzített 32Khz és a 48 khz felvételek között, így a szalagon helyspórolás miatt mindent 32 khz-ben vettem fel. Tettem ezt azért, mert minden fillért meg kellett néznem hova költök akkoriban. Ma ezek a szalagok még mindig megvannak. Qrva szarul szólnak. Nem is tudom, hogy tudtam nem csak hallgatni, hanem élvezni is őket. Írom ezt azért mert, ez a szint a kb. 320 kb/s MP3.

2.

Tudod rólam mennyire imádom a Sony cuccokat. Talán neked ez lesz a Mcintosh márka. Szóval a CD játszómért is oda vagyok a SCD-777ES-ről beszélek. Igaz nem olyan rég jutottam hozzá, de az eddigi legjobb hangú lejátszóm. Már mikor működik :), remélem hamarosan. Ez egy tényleg komoly lejátszó, komoly hanggal.
Ez írom azért, hogy egyszer, csak próba képen próbálj meg kölcsön kérni egy Mcintosh CD játékost és ua zenét hallgasd meg arról és a laptopról is. Másold fel a lemezt winyóra, játszd le a CD-vel. Majd a WAV formátumot a laptopról. Tömörítsd MP3-ba, különböző sűrűségűre. A legjobb MP3 a 320 kb/s. Ezt CD minőségűnek hívják, de meg fogod hallani mennyit fog veszíteni a legjobb MP3 is a WAV-hoz képest és mennyit, ha az eredeti CD-vel hasonlítod össze egy komoly lejátszó tolmácsolásában.
Az előző írásaidat olvasva garantálom, hogy a  CD lejátszót nem fogod vissza vinni a boltba.

3.

Imádom a bakelit lemezeket, mert úgy szól egy közepesen jó LP ahogy a CD soha nem fog. Ráadásul az LP-nek (számomra) hangulata van. Ahogy felteszem a lemezt, ahogy a tűt a lemez fölé mozgatom és ráengedem, majd leülök a kanapémra és hallgatom a jól ismert dalokat. Ezt csak akkor tehetem, ha nincs otthon senki rajtam kívül. A bakelit hallgatásához számomra kedv, idő és nem utolsó sorban magány kell. Ez nekem ritkán adatik meg, mert az első a család.

Ezt a három szintet így sorban jártam be, és nekem ehhez hosszú évek kellettek szinte külső segítség nélkül. 

Az utolsó szempont ami nekem nem elvetendő, a hanghordozó beszerzése.
Biztos emlékszel, hisz nem volt rég :) milyen érzés megvásárolni és birtokolni a hangfalad, vagy az erősítőd. A tényleg jó lemezek beszerzése is egy ilyen jó érzés. Egy 30-40 éves teljesen analóg módon rögzített bakelit megtalálása, vagy egy hasonló jó CD lemez beszerzése. Melyik és mikori kiadást vegyem meg? Mert még azok között is vannak eltérések. Honnan rendeljem meg? stb...

Szóval, hozd ki a legjobbat a laptop projectből, de az ajánlatom az, hogy ne vesd el egy valamilyen a rendszeredhez illő lejátszó megvásárlását.

hodyka

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2014, December 30, 05:39:50 »
Hello

Ahogy Lajos is írja a Mc cd játszót ajánlanám én is  ;)

MCINTOSH MCD201 tipust, CS4398 a DAC benne és olcsó a laser bele, ha tönkre is menne valamikor, a többit felejteném

Az AVX -en van is eladó ha meg van még  ;)

Ja 201-es passzol dizájnba is ::)

hodyka

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2014, December 30, 05:51:53 »

Nem elérhető bigi

• törzstag
« Válasz #5 Dátum: 2014, December 30, 08:45:06 »
ez már olyan xép, h xinte rohan az ember megwenni a sok felesleget. :P
Minek a joistennek neki egy komplett CD játékos, amikor CD korongokat már nem gyárt senki? ? ?
Másik, ha wan jo DAC chip, -fogadjuk el, h wan az erölködöben, akkor föleg minek komplett CD?
Elég lenne egy nagyon jo futomü, lehet hogy wan ilyenje a meckinek is, de ha már a digit wonalon xeretne egyenlöre maradni, akkor a legjobban egy mac zenére konstruált kombowal járna. No de tök mindegy, h én mit irok, ti csak werjétek Laci faxáwal a csalánt és bexéljétek rá ujabb marhaságok megwételére.  :P
"részwétet könnyen kap az ember, az irigységért keményen meg kell küzdeni" M.Schumacher

Nem elérhető paplaszlo

• törzstag
« Válasz #6 Dátum: 2014, December 30, 08:58:20 »
Én sosem állítottam ilyen hülyeséget, hogy az analóg, vagy a bakelit lemez nem jobb mint a számítógépről játszott zene.
Kétségtelen, megkérdőjelezhetetlen, hogy a digitalizált, és tömörített hang jelentősen rosszabb.
Tehát kérek mindenkit, de főleg Bigit, hogy ne akarjon meggyőzni arról, hogy az analóg jobb.
Hifihez nem értettem eddig, de annyit azért már 13 évesen is tudtam, hogy az igazi zenét bakelit lemezről hallgatják. Igaz, akkoriban a Nagra szó számomra idegen volt.

Nos jelenleg ha jól számolom ebben az évben 3 milliót uháztam be hangtechnikába.
Úgy érzem ez most így „kezdésnek” bő elég.

Most ez egy szint. Elég jó. Semmi hiányérzet, max ha már van, érdemes lenne optimalizálni.
Ha lesz komolyabb hiányérzetem, van hová fejleszteni.

1: Nyílván be lehetne szerezni egy jó CD-t. A Mcintosh amit Hodyka linkelt jó is lehet. De másfél éves hirdetés, ráadásul most kicsi a beruházási hajlandóságom hifire.
2: Ha bejön a Mcintosh hosszú távon, van nekik jó lemezjátszójuk. Biginek: Legalábbis jól világít!:-)
3: És nem titkolom többször is megfordult a fejemben az, hogy próbálni kellene kisérletezni a csöves, és tranyós rendszer összevonásával, vagyis a mélyládáknak maradna a tranyó, és a többit hajtaná mondjuk az MC275. Bigi elmondta, hogy nem működne jól.
Én elhiszem. De kipróbálnám.

A fenti 3 dolog csak morfondírozás, és csak a ti kedvetekért. (Feleségem is olvassa.)

Mos nincs itt az ideje komolyabb beruházásokban gondolkodni. Jelenleg még hanganyagom sincs elég bejátszani.
Bigitől van jó pár lemez, de az nem alkalmas este illetve éjjel történő úgymond elmélkedős kikapcsolódáshoz.
Youtube elég silány, vagy inkább változó minőség.
SACD minőségben meg csak Bochelli van meg, de már a könyökömön jön ki…..
Jamo Oriel hangfal

lszlp2625@gmail.com

hodyka

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2014, December 30, 09:03:22 »
ez már olyan xép, h xinte rohan az ember megwenni a sok felesleget. :P
Minek a joistennek neki egy komplett CD játékos, amikor CD korongokat már nem gyárt senki? ? ?
Másik, ha wan jo DAC chip, -fogadjuk el, h wan az erölködöben, akkor föleg minek komplett CD?
Elég lenne egy nagyon jo futomü, lehet hogy wan ilyenje a meckinek is, de ha már a digit wonalon xeretne egyenlöre maradni, akkor a legjobban egy mac zenére konstruált kombowal járna. No de tök mindegy, h én mit irok, ti csak werjétek Laci faxáwal a csalánt és bexéljétek rá ujabb marhaságok megwételére.  :P

Lehet igazad van, de lehet a tranport többe lenne mint a komplett SACD, és a transportból nem is jön ki az SACD digit jele, csak a PCM, így szerintem ugrott

Van 2 transportja a Mc-nek

Az egyikben VRDS CMK-3.2 – KSS-151A az nagyon jó, de egy vagyon ha véletlen kellene

A másikban MCINTOSH MCD1000 / Sanyo SF-91 / SF-P101N vanez egy nagyon jó futómű

A másodikat támogatom ha nem hallgat majd SACD-t ;)

És ami lényeg bigi, mi csak itt írogatunk de Ő dönt mi kell neki  :P

Ja majd elfeljetettem, Bigi nincs SACD futómű  :P
« Utoljára szerkesztve: 2014, December 30, 09:05:32 írta hodyka »

Nem elérhető bigi

• törzstag
« Válasz #8 Dátum: 2014, December 30, 09:05:26 »

Bigitől van jó pár lemez, de az nem alkalmas este illetve éjjel történő úgymond elmélkedős kikapcsolódáshoz.

Mondanám, h ird le, h mely zenék lennének alkalmasak ilyesmi zenehallgatáshoz, de xerintem ahogy azokat sem ismerted amiket már adtam, gondolom más lassab zenéket sem ismerx.
No majd keresgélek itthon ilyesmiket is. Xerintem wan pár ezer orám belölük.  ;)

Nem elérhető bigi

• törzstag
« Válasz #9 Dátum: 2014, December 30, 09:08:51 »

A másodikat támogatom ha nem hallgat majd SACD-t ;)

Te is tudod, h az SACD xar, akko minek hallgatná? Olyat már senki sem csinál, az elérhetö anyagok is igen igen kewesek.
Inkább gyözzed meg, h teljesen felesleges belefecölnie két fillért is egy halott technikába. ;)

Nem elérhető bigi

• törzstag
« Válasz #10 Dátum: 2014, December 30, 09:12:11 »
A Sony jol lewédte az SACD technikát, pont hogy ne lehessem másolni.
Ettöl függetlenül megwan neki a modja, h hogyan lehet. ;)
De minek, amikor a DVD audio sokkal jobb!!!
Oxt azt bármellik DVD lejácco, még a laptopé is tudja!

hodyka

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2014, December 30, 09:31:05 »
A Sony jol lewédte az SACD technikát, pont hogy ne lehessem másolni.
Ettöl függetlenül megwan neki a modja, h hogyan lehet. ;)
De minek, amikor a DVD audio sokkal jobb!!!
Oxt azt bármellik DVD lejácco, még a laptopé is tudja!

Ez igaz, és tudom is ;)

Akkor marad egy sima transport vagy az MCD201, én mást a Mc-ből nem tudok ajánlani ;)

Vagy egy alap jó Philips CD ami ott volt, vagy egy jó cd618, ha az meg felel Laciank, ocsó is, sokkal jobb úgy sem lesz a drága sem, csak drágább  ;D

Nem elérhető paplaszlo

• törzstag
« Válasz #12 Dátum: 2014, December 30, 10:45:47 »
Elegem van belőletek! :D
Jamo Oriel hangfal

lszlp2625@gmail.com

Nem elérhető paplaszlo

• törzstag
« Válasz #13 Dátum: 2014, December 30, 10:51:19 »
Amúgy ez a "szar" DVD-t nem olvas?
Jamo Oriel hangfal

lszlp2625@gmail.com

Elérhető zebo

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #14 Dátum: 2014, December 30, 11:20:34 »
Sziasztok, ismét én… Mondtam, hogy nem hagylak békén benneteket. ;D

Tehát az új téma legyen mondjuk: Az erősítő legjobb kiszolgálásának megtárgyalása.
Vagy inkább csak egy hely legyen ez, ahol szívhatjuk egymás vérét…. 8)

Laci

Gyönyörű a kislányod! Látom ismerkedik a technikával :)
Cambrigde Audio 751 BD - Sansui AU X711 -Infinity Kappa 8.2

A hazug embert hamarabb utolérik,ha sánta.