Üdvözlünk, Vendég. Kérjük jelentkezz be vagy regisztrálj. Did you miss your activation email?

Szerző Téma: Moderáció  (Megtekintve 17714 alkalommal)

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
Moderáció
« Dátum: 2013, Február 12, 09:53:00 »
MSZ : bocs hogy ide írok, de nem találtam meg az eredeti helyét az üzenetnek, mert nagyon nincs időm keresgetni.
Szóval ip címet kibanolni elég nagy hiba lenne.
Mivel nem hiszem hogy a delikvensünknek fix ip címe lenne, így azt minden bejelentkezéskor az DHCP kiszolgáló ad neki, általában mindig másikat. Így egy ip cím kibanolásával két hibát is elkövetsz egyszerre :
1. Az adott felhasználó egy új DHCP -től kapott ip címmel símán be tud regisztrálni - ezredszerre is a milliomodik nickel.
2. Ha netán más megkapja ugyanezt az ip. címet, és ide akar regisztrálni - persze ennek elég kicsit az esélye - akkor az - bár ő "ártatlan" nem fog tudni.

Most további fejtegetésekbe DHCP kiszolgálók, Domain-név kiszolgálók fix ip-címek tekintetébe nem mennék bele, mivel egyrészt én sem vagyok a téma túlontúl nagy ismerője, miután már - hála istennek - kb 10 éve nem vagyok rencergazda, továbbá erről annyit lehetne pofát tépni, hogy az egész fórum betelne vele. :)
« Utoljára szerkesztve: 2013, Február 12, 12:56:27 írta MSZ »

Nem elérhető MSZ

• Administrator
  • törzstag
Re:Moderáció
« Válasz #1 Dátum: 2013, Február 12, 10:48:12 »
MSZ : bocs hogy ide írok, de nem találtam meg az eredeti helyét az üzenetnek, mert nagyon nincs időm keresgetni.
Szóval ip címet kibanolni elég nagy hiba lenne.
Mivel nem hiszem hogy a delikvensünknek fix ip címe lenne, így azt minden bejelentkezéskor az DHCP kiszolgáló ad neki, általában mindig másikat. Így egy ip cím kibanolásával két hibát is elkövetsz egyszerre :
1. Az adott felhasználó egy új DHCP -től kapott ip címmel símán be tud regisztrálni - ezredszerre is a milliomodik nickel.
2. Ha netán más megkapja ugyanezt az ip. címet, és ide akar regisztrálni - persze ennek elég kicsit az esélye - akkor az - bár ő "ártatlan" nem fog tudni.

Most további fejtegetésekbe DHCP kiszolgálók, Domain-név kiszolgálók fix ip-címek tekintetébe nem mennék bele, mivel egyrészt én sem vagyok a téma túlontúl nagy ismerője, miután már - hála istennek - kb 10 éve nem vagyok rencergazda, továbbá erről annyit lehetne pofát tépni, hogy az egész fórum betelne vele. :)

Töröltem, mint "offtopic" hozzászólást.
Sajnos, vannak, akik egyszerűen képtelenek félretenni személyes ellenszenvüket, nem tűrik mások ellentétes véleményét, delikvensünk is ilyen ember. Én, mint a fórum üzemeltetője látom az ip címeket, tudom, ki hol csatlakozik a netre. Az ip tartomány dinamikus ip címek mellett sem változik, tehát biztonsággal bannolható az arra érdemes felhasználó (és esetleg más, aki azon a környéken lakik, ebben igazad van). Persze vannak megoldások, ha kitiltás után továbbra is gonoszkodni akar, de ezzel csak az én időmet rabolja (és a sajátját). Tudom sajnálni, engedni viszont nem fogom továbbra sem. Ezzel csak a többi felhasználót védem. (egyébként más - nem audio témájú - fórumokon sokkal szigorúbb szabályok érvényesek)
« Utoljára szerkesztve: 2013, Február 12, 12:56:41 írta MSZ »
Mészáros Szabolcs
Szerkesztõ
HFP

Nem elérhető Snipi

• Old hifi group
  • törzstag
« Válasz #2 Dátum: 2013, Február 12, 15:23:46 »
Ja. Ez lett volna a következő : hogy általában egy ip. tarományt ad ki egy szolgálató adott körzetben lévő DHCP szervere, bár ez akár több ezer ip cím is lehet. No ez az a rész amiben már nincs tapasztalatom, hogy most egy DHCP szerverre mekkora tartományokat osztanak ki. (Gondolom ez is nagyrészt lóvé kérdése)

Nem elérhető bigi

• törzstag
« Válasz #3 Dátum: 2016, Március 20, 08:12:30 »
Érdeklödnék az illetékes uraktol, hogy miért és mióta nem ismeri ez a fórum a "btamás" felhasználónevet? Nem csak belépni nem lehet vele, a hozzá tartozó emailt sem ismeri. Kicsit furcsállom, mivel "hivatalos" előzménye nem volt, moderátori figyelmeztetést sem kapott az illetö!
Tehát kérdem én, h mi wan itt??
« Utoljára szerkesztve: 2016, Március 20, 14:50:17 írta hodyka »
"részwétet könnyen kap az ember, az irigységért keményen meg kell küzdeni" M.Schumacher